Orzechy – sposób na pożywną przekąskę

Newsy

Przed nami jesienna szaruga i krótsze dni. Brak słońca odbiera energię i chęć do działania. A przecież właśnie teraz, kiedy rozpoczął się rok szkolny, są one nam najbardziej potrzebne. W tym wymagającym, jesienno – zimowym okresie, warto więc pamiętać o zdrowej, zrównoważonej diecie, bogatej w składniki mineralne i witaminy, wpływające na pamięć, koncentrację oraz aktywność. Kiedy brakuje czasu, a posiłki spożywane są w przerwie między zajęciami, warto mieć pod ręką pożywne przekąski – takie jak np. orzechy marki KRESTO.

Aktywny tryb życia często nie sprzyja dbaniu o dietę. Posiłki przygotowywane są w pośpiechu albo spożywane naprędce. Najmłodsi natomiast zapominają o drugim śniadaniu i w czasie kilkuminutowej przerwy sięgają po słodkie batony. Sposobem na zmianę nawyków jest wprowadzenie do codziennego menu orzechów. Uczniowie powinni sięgać przede wszystkim po orzechy włoskie, które są źródłem fosforu, potasu i magnezu, a także witaminy E. Potas wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, fosfor pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, a magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia. Dodatkowo, witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Orzechy włoskie możemy zapakować uczniowi na drugie śniadanie w dowolnej formie - jako przekąskę prosto z paczki lub dodatek do sałatki z warzywami czy owocami.

Przekąski w postaci orzechów warto mieć pod ręką również w domu. Tu poza orzechami włoskimi sprawdzą się również znakomicie orzechy laskowe, macadamia, pecan, brazylijskie czy fistaszki. Z pomocą tych ostatnich możemy przygotować również sycące masło orzechowe – które posłużyć nam może, jako słony dip. Wybierając przekąski w formie orzechów, postawmy na te w wygodnych, poręcznych opakowaniach. Marka KRESTO ma w ofercie orzechy w opakowaniach już od 100 g, dzięki czemu z łatwością zapakujemy je do szkolnego plecaka czy torebki.
 

POLECAMY

Orzechy włoskie marki KRESTO

Dostępne gramatury: 100g, 200g, 500g

Sugerowane ceny detaliczne: 100g – 7,99 zł; 200g – 14,99 zł; 500g - 34,79 zł/szt.

Orzechy laskowe marki KRESTO

Dostępne gramatury: 100g, 200g, 500g

Sugerowane ceny detaliczne: 100g – 7,09 zł; 200g – 13,85 zł; 500g – 30,99 zł/szt.


Orzechy macadamia marki KRESTO

Dostępne gramatury: 100g

Sugerowane ceny detaliczne: 100g – 19,49 zł/szt.

Orzechy pecan marki KRESTO

Dostępne gramatury: 100g

Sugerowane ceny detaliczne: 100g – 10,69 zł/szt.

Orzechy brazylijskie marki KRESTO

Dostępne gramatury: 100g

Sugerowane ceny detaliczne: 100g – 10,69 zł/szt.

Fistaszki marki KRESTO

Dostępne gramatury: 150g, 500g

Sugerowane ceny detaliczne: 150g – 2,75 zł; 500 g – 8,55 zł/szt.

#####

Firma VOG Polska Sp. z o.o. powstała w 1994 roku, początkowo pod nazwą KRESTO- Polska. W 1999 pozyskała nowego właściciela VOG AG-austriackie przedsiębiorstwo z centralno-europejską kompetencją, własnymi spółkami w 7 krajach, doświadczeniem w produkcji win i oleju jadalnego, jak również w imporcie oraz w handlu produktami spożywczymi i przemysłowymi. Przedsiębiorstwo VOG Polska Sp. z o.o. spełnia również wymagania International Food Standard (IFS) na poziomie wyższym. Certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem żywności HACCP gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoką jakość produktów.

VOG Polska Sp. z o.o.

ul. Przemysłowa 8

96-100 Skierniewice

www.vog.pl

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI