Dołącz do czytelników
Brak wyników

Newsy

7 czerwca 2022

Olej z nasion ogórecznika
Materiały prasowe Aliness

0 98

Ogórecznik lekarski działa kojąco na drogi oddechowe i ułatwia oddychanie, łagodzi ból zapalny i przyczynia się zachowania elastyczności i mobilności stawów, poprawia wydalanie wody przez nerki.

Ogórecznik lekarski swoją nazwę zawdzięcza temu, że jego liście mają zapach i posmak ogórka, a inną cechą charakterystyczną, dzięki której można z łatwością dostrzec go wśród innych roślin porastających łąkę, są przyciągające wzrok niebieskie kwiaty, które kształtem przypominają nieco gwiazdki. Jednak to nie kwiaty sprawiają, że od lat jest przedmiotem zainteresowania dietetyków oraz wielu osób chcących zadbać o zdrowie. Nasiona ogórecznika są bowiem uważane za jedno z najbogatszych źródeł dobroczynnego kwasu gamma-linolenowego (GLA).

Czym jest kwas gamma-linolenowy? Kwas gamma-linolenowy to niezbędny, nienasycony kwas tłuszczowy (NNKT), należący do grupy omega-6. W przeciwieństwie do nasyconych kwasów tłuszczowych, nasz organizm nie jest w stanie sam go wytwarzać w wystarczających ilościach, a jest potrzebny na wielu poziomach jego funkcjonowania. Dlatego musi być dostarczany wraz z pożywieniem.

 

Aliness Olej z nasion ogórecznika 1000 mg to źródło naturalnych kwasów tłuszczowych omega-6 w przystępnej formie miękkich kapsułek. Produkt zawiera wysokiej jakości, naturalny olej pozyskiwany z nasion ogórecznika lekarskiego, który charakteryzuje się wysoką zawartością kwasu gamma-linolenowego (20% GLA) i kwasu linolowego (35% LA), a także dodatek naturalnej witaminy E (D-alfa-tokoferol). Kwas linolowy (LA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Każda kapsułka dostarcza 200 mg GLA, 350 mg LA oraz 10 mg naturalnej witaminy E.

Przypisy