Noworoczne orzeźwienie w diecie – sok jabłkowy

Newsy

Nowy Rok zazwyczaj motywuje do zmian i tworzenia postanowień, które w większości przypadków związane są ze zdrowiem. Chcemy bardziej dbać o kondycję i lepiej się odżywiać, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem i nienaganną sylwetką. Jak to uczynić? Jakie produkty warto włączyć do codziennej diety?

Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco prosta, bo jednym z elementów, o których obecność warto zadbać w menu, jest sok jabłkowy. Jest bogactwem witamin i minerałów oraz charakteryzuje się wysoką wartością odżywczą. Ponadto orzeźwia, dzięki czemu świetnie sprawdzi się po sylwestrowych szaleństwach. Co istotne, jest również niskokaloryczny, więc nie może go zabraknąć w diecie osób odchudzających się.

Z wielu pozytywnych właściwości, warto wymienić kilka szczególnie istotnych dla zdrowia. Sok jabłkowy zawiera wysoką zawartość błonnika , który wspiera proces oczyszczania organizmu z toksyn, zawiera potas wpływający na normowanie gospodarki wodno-elektrolitowej, a także łagodzi działanie wolnych rodników, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia się organizmu.

POLECAMY

Sok jabłkowy znajdziemy w ofercie firmy Limenita, podobnie jak inne produkty marki, można kupić w sklepach Auchan, Carrefour, E. Leclerc, Stokrotka oraz halach Makro i Selgros.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI