Nowe sałatki z rybą Salatino Active trafiły na rynek

Newsy

Grupa Graal odnotowała w ciągu ostatnich 10 tygodni widoczne wzrosty sprzedaży i nie poprzestaje na tym. Holding wprowadza na rynek sałatki funkcjonalne Salatino Active. To gotowe posiłki bez konserwantów, stworzone z myślą o tych, którym brakuje czasu na gotowanie.

Gotowe, zdrowe, z funkcjonalnymi dodatkami – tak w kilku słowach można opisać nowe sałatki z rybą Salatino Active, które firma Graal właśnie wprowadza na polski rynek. Nowa linia produktów Salatino to cztery nowe smaki i cztery funkcjonalności: „Proteiny. Pełna moc” – pierwsza na rynku sałatka wysokobiałkowa, bazująca na łososiu i zawierająca nasiona konopii. Dedykowana jest osobom, które regularnie trenują. „Salatino Energia. Tęga głowa” -  to propozycja zawierająca w swoim składzie wyciąg z ziół, które zmniejszają uczucie zmęczenia. Sałatka ta w szczególności dedykowana jest młodym osobom, które są w ciągłym biegu. Trzecia z serii sałatka, zawierająca m.in. tuńczyka, por, paprykę i skomponowany pod ten zestaw smakowy sos z wyciągiem z ziół, nazywa się „Immuno. Daje ikry”. Ostatnia z pozycji na liście to „Salatino Relaks. Pełen luz”. Oprócz tuńczyka, cieciorki i siemienia lnianego, zawiera takie składniki jak miód pszczeli, zagęszczony sok z owoców mango czy wodne ekstrakty ziołowe z ziela melisy, owocu głogu i kwiatów lawendy. Sałatka ta stworzona została m.in. dla osób, które szukają suplementów witaminowych.

- 2/3 Polaków jest aktywnych fizycznie. Nawet czasowe ograniczenie możliwości przemieszczania się nie wpłynęło znacząco na ten trend. Co więcej – rośnie liczba konsumentów o określonych oczekiwaniach i spodziewamy się, że jeszcze bardziej niż dotąd, będą dokonywali oni przemyślanych, dobrze dopasowanych do swoich potrzeb wyborów – mówi o powodach wprowadzenia linii Active na rynek Wojciech Szejna,  Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Grupy Graal. – Mamy gotowe, pozbawione konserwantów, posiłki. Liczymy na to, że zauważą je zwłaszcza obecni dwudziesto- i trzydziestolatkowie, żyjący szybko, z pasją i łączący wiele ról w życiu – dodaje Wojciech Szejna.

POLECAMY

Grupa Graal, właściciel marki Salatino, odnotował w ostatnich 10 tygodniach znaczące wzrosty. – Graal jest jednym z największych zakładów przetwarzających ryby w Europie. W związku z obecną sytuacją, uruchomiliśmy wszystkie linie produkcyjne i stanęliśmy na wysokości zadania, zapewniając ciągłość dostaw do sieci spożywczych, co było zarówno oczekiwaniem branżowym, jak i społecznym – komentuje niedawną sytuację rynkową Wojciech Szejna. – Staramy się obecnie robić to, co do nas należy. Z jednej strony reagować na bieżące potrzeby  konsumenckie, z drugiej – myśleć o przyszłości. Dlatego konsekwentnie realizujemy strategię przebudowania całej kategorii ryb i sałatek z rybą z puszki w kierunku nowoczesnych produktów. Opieramy się na trendzie healthy food, tworząc żywność z dodatkami funkcjonalnymi. Sięgamy też po mocny design opakowań i wyrazistą komunikację – dodaje.

Seria sałatek z rybą Salatino  Active to już druga grupa produktów w portfolio Grupy Graal adresowana do młodszego pokolenia. Późną jesienią 2019 roku na rynek weszły przekąski śledziowe inspirowane kuchniami świata, z nietypowymi nazwami jak „Przynoszę szczęście” – produkt nawiązujący do wróżb z chińskich ciasteczek czy „Pakuję na masę” – przekąska w zabawny sposób przypominająca o tym, że ryby są nieodłącznym składnikiem diety każdego, kto trenuje. Pierwsza linia przekąsek rybnych Graal dla millenialsów okazała się sukcesem sprzedażowym.

Salatino Active dostępne będzie w sieciach supermarketów, w kanale tradycyjnym, a także na wybraanych stacjach benzynowych.

#####

GRUPA KAPITAŁOWA GRAAL – europejski lider branży rybnej. Na rynku od 30 lat. Oferuje pełną gamę produktów i przetworów rybnych. Obecnie posiada 4 nowoczesne zakłady produkcyjne w Polsce, a ich łączna, całkowita zdolność produkcyjna to 95 ton produktów. W portfolio Graala znajdziemy konserwy rybne Graal, sałatki Salatino, produkty na bazie łososia SuperFish, czy dania gotowe Kuchnia Staropolska. Graal to także lider marek własnych. Produkuje zarówno na rynek polski, jak i rynki międzynarodowe. Jego produkty obecne są w 38 krajach na całym świecie. https://graalgroup.com.pl

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI