Nowe rozwiązania żywieniowe – EIT Food ONCOFOOD

Newsy

W ramach wspólnoty EIT Food Maspex dołączył do kolejnego innowacyjnego i istotnego społecznie projektu. ONCOFOOD ma na celu zaprojektowanie i rozwój zupełnie nowych rozwiązań żywnościowych skierowanych do pacjentów onkologicznych, biorąc pod uwagę nie tylko ich wymagania żywieniowe, ale także zmiany sensoryczne, promując przyjemność jedzenia i zapobiegając niedożywieniu.

Ruszył kolejny projekt, w który Maspex angażuje się jako członek EIT Food. W ramach wspólnoty firma realizuje wiele działań wychodzących poza standardowe zadanie i cele producentów spożywczych, a które mają społeczną misję i mają służyć różnym grupom konsumentów. Jednym z nich jest właśnie ONCOFOOD, który łączy możliwości przemysłu żywnościowego z potrzebami medycyny.

Przeprowadzone badania pozwolą na opracowanie gamy rozwiązań żywieniowych ukierunkowanych na doświadczenia sensoryczne i wymagania żywieniowe pacjentów. Dodatkowo w projekcie wykorzystane zostaną innowacyjne rozwiązania technologiczne, takie jak drukarka 3D, które pozwolą na stworzenie nowych możliwości dla pacjentów, którzy ze względu na leczenie doświadczają trudności. W oparciu o wdrażane rozwiązania powstanie szeroka gama posiłków i przekąsek w nowoczesnej technologii.

POLECAMY

Maspex dołączył do projektu wraz ze swoimi spółkami Fruktus Agros Nova i Ekoland, produkującymi żywność. Partnerzy pracujący w ramach tego także: AZTI, University of Reading, Uniwersytet Warszawski, NaturalMachines.

***

Grupa Maspex

Założony w 1990 roku Maspex jest jedną z największych firm spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest obecnie zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce i Rumunii oraz jednym z wiodących producentów na Węgrzech i w Bułgarii. Jest także liderem na tym rynku w Czechach i na Słowacji oraz jednym z głównych producentów na Litwie i Łotwie. Firma to również wiodący gracz na rynku wody w Rumunii. Maspex jest również liderem na rynku makaronów w Polsce i jednym z wiodących w Rumunii. Zajmuje też liderską pozycję na rynku dżemów i sosów, a także jest jednym z czołowych producentów w segmencie keczupów, dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce. Maspex to także jeden z czołowych producentów produktów instant (kawa cappuccino, kakao w proszku, śmietanki do kawy w proszku, rozpuszczalne herbaty) w Europie Środkowo-Wschodniej.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI