Nestlé Polska SA oddział „Winiary” w Kaliszu laureatem nagrody „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Newsy

Organizatorem konkursu jest NSZZ "Solidarność", a patronat honorowy objął Prezydent RP. Fabrykę „Winiary” doceniono za wysoką jakość dialogu społecznego, poprawę warunków wynagrodzenia, inwestycje w jakość warunków pracy i bezpieczeństwo, wprowadzanie pracowniczego programu emerytalnego, a także dodatkową opiekę medyczną i stabilizację zatrudnienia. Warto podkreślić, że to pracownicy nominują swoich pracodawców do tej nagrody.

Celem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” jest promowanie pracodawców stosujących dobre praktyki w zakresie przestrzegania prawa pracy, stabilności zatrudnienia, przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

 

POLECAMY

Laureaci otrzymali nagrody z rąk prezydenta Andrzeja Dudy 10 września. Nagrodę w imieniu Nestlé Polska SA odebrał Dariusz Put, dyrektor fabryki „Winiary” w Kaliszu.

- To nagroda dla całego zespołu fabryki – mówi Dariusz Put – Wyróżnienie oraz uroczystość wręczenia nobilitują nasz zakład: to ogromna satysfakcja i przyjemność, że mogliśmy ją odebrać z rąk samego Prezydenta RP. Naturalnie liczymy na dalszy dialog i współpracę ze stroną społeczną, w szczególności z zakładową organizacją NSZZ Solidarność.

Podczas uroczystości podkreślono ogromną rozpoznawalność produktów marki Winiary w Polsce, wiodącą pozycję na rynku wyrobów kulinarnych i to, że kojarzą się z tradycją, wspaniałym smakiem, domem i rodzinnymi obiadami. Podkreślono 80-letnią tradycję, w tym historię założenia fabryki na terenach dawnej osady Winiary pod Kaliszem. Dziś fabryka zatrudnia blisko 1 000 pracowników.

#####

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od 1993 roku. Firma zatrudnia aktualnie 5500 pracowników w 8 lokalizacjach.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI