Dołącz do czytelników
Brak wyników

Edukacja żywieniowa

24 lutego 2015

Migdały obniżają ryzyko chorób serca i zespołu metabolicznego

0 362

Ostatnie badania opublikowane w Journal of American Heart Association dostarczają przekonujących dowodów, że wprowadzenie migdałów do codziennej diety chroni przed chorobami serca, otyłością i zespołem metabolicznym.

Badanie zostało przeprowadzone na Penn State University i brało w nim udział 52 uczestników. Trwało ono 14 tygodni.

POLECAMY

Uczestnicy byli w średnim wieku, z nadwagą, i mieli wysoki poziom złego cholesterolu (HDL). Jednak żaden z badanych niecierpiał z powodu konkretnej dolegliwości, więc wszyscy zostali uznani, jako zdrowi.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa jadła babeczki i inne przekąski, natomiast druga spożywała 1,5 uncji migdałów przez sześć tygodni. Następnie po dwutygodniowym okresie przerwy, który nastąpił w celu zatuszowania efektów z pierwszych sześciu tygodni, obydwie grupy jadły jedynie słodkie przekąski. Babeczki i migdały miały taką samą zawartość kalorii, więc kalorie nie wpłynęły na wyniki. Uczestnicy byli codziennie monitorowani.

- Nasze badania wykazały, że zastępując przekąski migdałami liczne czynniki ryzyka chorób serca zostały obniżone. Badania wykazały, że jedzenie migdałówprzyczynia się również do redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha - powiedział Claire Berryman, główny autor badania. - Wybór migdałów jako przekąski może być prostym sposobem na obniżenie ryzyka wystąpienia chorób metabolicznych i chorób układu krążenia.

Opracowała: Agnieszka Witek źródło: ScienceNews.pl  

Przypisy