Dołącz do czytelników
Brak wyników

Newsy

17 czerwca 2021

LIMITOWANE SMAKI NAPOJÓW OD BRACI SADOWNIKÓW DLA PSZCZÓŁ

0 183

Bracia Sadownicy wypuszczają nowe, limitowane smaki swoich lemoniad i napojów. Inspiracją są letnie kwiaty i zioła, a celem - wsparcie pszczół.
 

ORZEŹWIAJĄCE, KWIATOWE SMAKI
Bracia Sadownicy, polska marka jabłek i produktów na ich bazie wprowadza aż 6 letnich wariantów swoich popularnych napojów. Bazą wyjściową są oczywiście jabłka, uzupełnione o kwiaty i zioła, co sprawia, że napoje będą doskonałym sposobem na orzeźwienie w nadchodzące ciepłe dni.
W ramach linii lemoniad - Letnie jabłko, które zadebiutowały na rynku w 2020 roku, spróbować będzie można 3 smaków: ogórek z miętą, wiśnia z lawendą i nowość - truskawka z bazylią. Po raz pierwszy natomiast można będzie posmakować także 3 kwiatowych smaków limitowanej edycji Musującego jabłka. Od lipca dostępne będą warianty z: kwiatem bzu, z różą i z lawendą.
Wszystkie napoje powstały na bazie tłoczonego soku tłoczonego (stanowiącego co najmniej 60% składu) oraz naturalnych ekstraktów z wybranych kwiatów. Dodatkowo zostały wzbogacone w witaminę C. Produkty są w pełni naturalne, bez ulepszaczy, konserwantów i dodatkowych słodzików. Z jabłek uprawianych w zgodzie ze środowiskiem.


DZIAŁANIA BRACI SADOWNIKÓW NA RZECZ ŚRODOWISKA
Nowe warianty smakowe nie zostały wybrane przypadkowo. Są one częścią akcji “Bracia i Maja dla pszczół” mającej zwiększyć świadomość społeczeństwa odnośnie kluczowej roli tych owadów w ekosystemie. Przez 3 miesiące Bracia Sadownicy będą edukować o tym, jak ważne są pszczoły i co można zrobić, aby im pomóc. Sami zasiali już 1 hektar łąki kwietnej dla pszczół, kolejny siew odbędzie się jesienią, a teraz zachęcają do tego swoich konsumentów.
Rośliny wykorzystane do limitowanej edycji soków są przyjazne pszczołom i innym zapylaczom. Dlatego Bracia namawiają do ich sadzenia lub zakładania mini łąk kwietnych w swoich ogródkach czy w donicach na balkonach. Pomoże w tym ekspert od ogrodów i łąk - Maja Popielarska, która poprzez filmy i posty na social mediach podzieli się wiedzą na temat uprawy i pielęgnacji tych konkretnych roślin.
Akcja “Bracia i Maja dla pszczół” to kolejne działanie podejmowane przez polską firmę w celu ochrony środowiska. “Prawie 80% tego, co jemy, jest zapylane przez pszczoły miodne, dzikie pszczoły i inne owady zapylające. I my naprawdę możemy im pomóc m.in. zapewniając pokarm. A zrobimy to poprzez sadzenie kwitnących roślin przyjaznych zapylaczom” - mówi Maja Popielarska.


ŁĄKI KWIETNE - NA RATUNEK PSZCZOŁOM
Zanieczyszczenia powietrza, zmiany klimatyczne i coraz mniejsza ilość zielonych przestrzeni w bardzo niekorzystny sposób wpływają na życie pszczół. Owady zapylające zwiększają plony nawet o 75%, a największą grupę wśród tych owadów stanowią właśnie pszczoły miodne i pszczoły dzikie. Ich brak oznacza mniejsze plony, a to przekłada się na niewystarczającą ilość ulubionych warzyw i owoców.
Pszczoły, zbierając nektar kwiatowy i pyłek, , który jest ich pożywieniem, zapylają kwiaty. Proces ten polega na przeniesieniu się pyłku z pylników rośliny na znamię słupka, w wyniku czego roślina wydaje owoc, a potem nasiona. U wielu gatunków roślin zapylenie jest możliwe tylko przy udziale owadów. Brak pszczół przekłada się na mniejszą ilość owoców i nasion, drobniejsze i mało kształtne owoce oraz niższe plony.
Pszczoły odgrywają więc kluczową rolę w świecie roślin. Najwyższy czas żeby zwrócić uwagę na poprawę życia tych owadów.


***


Bracia Sadownicy to polska firma, która na rynku jest od 2017 roku. Ale wszystko zaczęło się dużo wcześniej, kiedy w 1905 r. pradziadek Józef dotarł do Śmiłowic i zaczął uprawiać warzywa, a później owoce. Przekazując swoją wiedzę z pokolenia na pokolenie, dzisiaj tytułowi bracia, czyli Adam i Paweł uprawiają jabłka, które stanowią bazę dla ich soków, napojów i przekąsek. Wszystko to w zgodzie z naturą, bez dodatkowych konserwantów, ulepszaczy i słodzików. A przede wszystkim z dbałością o środowisko. Sad w Śmiłowicach to sad przyjazny ptakom, pszczołom, biedronkom i innym owadom. Jak mówią Bracia Sadownicy - owoce same o siebie dbają, mają swoje naturalne sposoby. A Bracia im tylko w tym pomagają.
Bracia Sadownicy łączą siły z Mają Popielarską i zasieją 10 milionów kwiatów, tworząc łąki kwietne. Rusza akcja “Bracia i Maja dla pszczół”.


Wspieraj pszczoły razem z nami !

Przypisy