LIMITOWANE SMAKI NAPOJÓW BRACI SADOWNIKÓW JUŻ W SPRZEDAŻY

Newsy

Nowe, letnie smaki lemoniad i napojów Braci Sadowników towarzyszą akcji “Bracia i Maja dla pszczół”, która ma na celu zwiększyć społeczną odpowiedzialność za życie owadów zapylających.

ZIOŁOWO-KWIATOWE SMAKI JABŁKA
Bracia Sadownicy w tym sezonie wprowadzili do oferty aż 6 nowych wariantów swoich popularnych napojów.
Lemoniady z linii Letnie jabłko, które po raz pierwszy na rynku pojawiły się w zeszłym roku, dostępne są w 3 wersjach: ogórek z miętą, wiśnia z lawendą i debiutująca truskawka z bazylią. Powstała także specjalna limitowana kwiatowa edycja gazowanych napojów bez dodatku cukru Musujące jabłko: z kwiatem bzu, z różą oraz z lawendą.
Wszystkie napoje powstały na bazie tłoczonego soku z jabłek uprawianych z troską o środowisko (stanowiącego co najmniej 60% składu) oraz naturalnych ekstraktów z wybranych kwiatów. Dodatkowo zostały wzbogacone o witaminę C. Produkty są w pełni naturalne, bez ulepszaczy, konserwantów i dodatkowych słodzików.
Lemoniady Letnie jabłko dostępne są w sprzedaży od czerwca. Linię Musujące jabłko można już znaleźć w sklepach sieci Makro, Netto, Carrefour oraz w sklepie internetowym Frisco. W lipcu wzbogacą również ofertę supermarketów Aldi, Lidl oraz Selgros.

POLECAMY


POMOC DLA PSZCZÓŁ
W połowie czerwca Bracia Sadownicy ruszyli z akcją “Bracia i Maja dla pszczół”, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie roli, jaką w środowisku odgrywają zapylacze. “Odpowiedzialność za pszczoły to nasza wspólna odpowiedzialność. Świat nie może bez nich istnieć” - mówią Bracia.
Wspólnie z Mają Popielarską zasiali 1 ha łąki kwietnej, która stanowi pożywienie dla pszczół i innych owadów zapylających, a także daje im schronienie. Użyto w tym celu nasion aż 90 kwiatów, w tym chabrów, gipsówki, goździków, lawendy, maku, rumianku i wielu innych. Im większa różnorodność gatunkowa roślin, tym więcej zapylaczy może na niej skorzystać. Taką łąkę kwietną może zasiać jednak każdy, do czego zachęcają organizatorzy kampanii - wystarczy ogródek lub doniczka na balkonie. Warto wybrać odpowiednie kwiaty, które są szczególnie przyjazne pszczołom, takie jak: róża, lawenda, mięta, bazylia czy kocimiętka.


DLACZEGO ŁĄKI KWIETNE?
Prawie 80% tego, co jemy, jest zapylane przez owady zapylające. “Pszczoły są istotnym elementem ekosystemu. Bez nich nie byłoby wielu warzyw i owoców, nie byłoby także nas” - podkreślają Bracia Sadownicy. Dlatego każdy powinien zadbać o zapewnienie im odpowiednich warunków do życia. Najłatwiejszym sposobem na to jest zasianie łąki kwietnej. Zapewnia ona pożywienie owadom, a te z kolei umożliwiają roślinom zapylenie, które często może zajść tylko dzięki ich pomocy.


KOSZE PEŁNE DOBROCI I NATURY OD BRACI
12 lipca wystartował konkurs zorganizowany w ramach akcji “Bracia i Maja dla pszczół”. Aby wziąć w nim udział, uczestnicy muszą zrobić zdjęcie produktu Braci Sadowników w otoczeniu kwiatów w otoczeniu kwiatów - w ogrodzie, na pikniku czy na balkonie. Następnie wrzucić je na Instagram z #lakikwietnebraciasadownicy. Konkurs potrwa 5 tygodni. W każdy poniedziałek, zaczynając od 19 lipca, wybranych zostanie 10 najlepszych zdjęć z całego tygodnia.
Nagrodą są kosze piknikowe z wyposażeniem i zapasem produktów Braci O łącznej wartości 200 zł. W środku nie zabraknie także nasion, które ułatwią zasianie własnej łąki kwietnej. Dzięki temu pszczoły zyskają więcej naturalnych “stołówek”, które zapewnią im przetrwanie.


***

Bracia Sadownicy to polska firma, która na rynku jest od 2017 roku. Ale wszystko zaczęło się dużo wcześniej, kiedy w 1905 r. pradziadek Józef dotarł do Śmiłowic i zaczął uprawiać warzywa, a później owoce. Przekazując swoją wiedzę z pokolenia na pokolenie, dzisiaj tytułowi bracia, czyli Adam i Paweł uprawiają jabłka, które stanowią bazę dla ich soków, napojów i przekąsek. Wszystko to w zgodzie z naturą, bez dodatkowych konserwantów, ulepszaczy i słodzików. A przede wszystkim z dbałością o środowisko. Sad w Śmiłowicach to sad przyjazny ptakom, pszczołom, biedronkom i innym owadom. Jak mówią Bracia Sadownicy - owoce same o siebie dbają, mają swoje naturalne sposoby. A Bracia im tylko w tym pomagają.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI