Kcalmar.pro - rewolucja w układaniu jadłospisów?

Edukacja żywieniowa

Od 1980 r. liczba osób chorujących na cukrzycę wzrosła prawie czterokrotnie; 40% światowej ludności dorosłych cierpi na nadwagę lub otyłość. Statystyki wskazują, że dla coraz większej ilości osób jedzenie zmieniło się w “zły nawyk”, z czego można wywnioskować, że praca dietetyka będzie coraz bardziej potrzebna i ważna.

Aby nadążyć za rosnącymi potrzebami pacjentów, dietetycy potrzebują szybkiego, nowoczesnego narzędzia, które znacznie ułatwi ich pracę oraz pozwoli zaistnieć w sytuacjach, gdy podejmują oni decyzje żywieniowe. Dlatego powstał Kcalmar.pro - innowacyjne narzędzie, które pozwala na m.in. szybsze i intuicyjne układanie jadłospisów, gromadzenie i aktualizowanie kartotek podopiecznych, komunikację z pacjentem poprzez aplikację mobilną oraz promocję wizerunku dietetyka w sieci.

POLECAMY

Sercem oprogramowania Kcalmar.pro jest funkcjonalność układania jadłospisów, opracowana przy pomocy specjalistów z dziedziny dietetyki i informatyki. Program umożliwia dodawanie własnych przepisów lub korzystanie z bogatej bazy ponad 800 potraw, które można dowolnie kopiować i edytować. Udostępnia do tego ponad 1000 składników wraz z informacją o ich makro- i mikroskładnikach. Dietetyk sam może wybrać 10 elementów, które wyświetlą się w podsumowaniu jadłospisu wraz z informacją o 10% i 5% odchyleniach od założeń. Aby przyspieszyć swoją pracę, może również korzystać z szablonowych jadłospisów przygotowanych przez twórców Kcalmar.pro lub opracować własne szablony do wielokrotnego wykorzystywania dzięki szybkiej modyfikacji.

Zbilansowany jadłospis można przesłać pacjentowi w formie PDF, korzystając z różnych formatów, na których pojawiają się dane dietetyka oraz logo. Program zintegruje się również z aplikacją mobilną, by pacjent mógł na bieżąco śledzić swoją dietę na smartfonie.  Dlatego Kcalmar to nie tylko oprogramowanie ułatwiające pracę dietetyków, ale również platforma łącząca ich z pacjentami. W ramach korzystania z oprogramowania specjaliści ds. żywienia będą mieli swój profil w aplikacji mobilnej oraz na portalu dietetycznym Kcalmar.com, gdzie potencjalni pacjenci będą ich wyszukiwać i umawiać się na konsultacje poprzez kalendarz online. Dzięki temu dietetycy zwiększą swoją widoczność w Internecie, zdobędą kolejnych pacjentów i zaczną więcej zarabiać, świadcząc usługi na najwyższym, nowoczesnym poziomie.

Kcalmar.pro to oprogramowanie internetowe, dostępne z każdego komputera i na każdym systemie. Logując się na stronie można za darmo i bez zobowiązań korzystać z niego przez pierwszych 14 dni, by sprawdzić wszystkie funkcjonalności.

www.kcalmar.pro

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI