Dołącz do czytelników
Brak wyników

Edukacja żywieniowa

29 maja 2017

Jak samodzielnie tłoczyć oleje na zimno, wyciskać soki z warzyw i owoców, robić mleczko roślinne?

0 457

Aby nasza zdrowa kuchnia, była łatwa i przyjemna w przygotowaniu, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Z pomocą przychodzi wielofunkcyjna wyciskarka do soków Sana.

Jedno urządzenie, tyle możliwości

POLECAMY

Wyciskarka Sana to proste w obsłudze i nieskomplikowane urządzenie, dzięki któremu:

  • wyciśniemy zdrowe soki z warzyw i owoców,
  • zrobimy mleka roślinne np. migdałowe, sojowe, kokosowe i inne,
  • wytłoczymy olej na zimno z nasion i orzechów (dzięki specjalnej przystawce)
  • zrobimy płatki zbożowe na poranną owsiankę (dzięki specjalnej przystawce)
  • zrobimy masło orzechowe, hummus, pasty do smarowania kanapek i wiele innych.

Soki z warzyw i owoców pełne witamin i minerałów

Soki wyciskane metodą tłoczenia na zimno są bardziej lekkostrawne, niż warzywa i owoce spożywane w całości. Nasz organizm jest w stanie szybciej i z większą skutecznością wchłonąć składniki odżywcze zawarte w świeżo wyciśniętym soku, ponieważ zawiera on znacznie mniej włókna, obciążającego układ trawienny. Dlatego też soki tłoczone na zimno są doskonałym źródłem łatwo przyswajalnej porcji witamin i warto je włączyć do codziennej diety.

Wyciskarka Sana szybko i skutecznie wyciśnie sok z niemalże każdego rodzaju warzyw, owoców i ziół. Dzięki czemu możemy przygotować różne sokowe kompozycje i dostarczać organizmowi różnorodnych składników odżywczych.

Oleje tłoczone na zimno

Oleje są dobrym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6 oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Ważne jest, aby były tłoczone z nasion wysokiej jakości, metodą na zimno i spożywane na świeżo. Takie oleje są wrażliwe na nieodpowiednie warunki przechowywania, szybko jełczeją i tracą swoje właściwości odżywcze. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest tłoczenie ich samemu – przy pomocy niewielkiej, prostej w obsłudze wyciskarki Sana z przystawką do tłoczenia oleju. Dzięki niej wytłoczymy olej z kilkudziesięciu gatunków nasion i orzechów, w tym lnu, sezamu, czarnuszki, konopi, kokosa, słonecznika, dyni itp. Możemy z niej korzystać codziennie i tłoczyć świeży olej na bieżące potrzeby.

Świeże płatki zbożowe

Wiadomo, że im świeższe płatki owsiane, tym bogatsze w wartości odżywcze i smaczniejsze. Przechowywane, tracą część zawartych w nich witamin i naturalny aromat. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie ich samodzielnie, na bieżąco, z ziaren zbóż. Umożliwia to wyciskarka Sana z przystawką. Wystarczy wsypać  do niej garść owsa, by w kilka sekund otrzymać pyszne, świeże płatki owsiane, idealne na poranną owsiankę.

Naturalne mleczka roślinne: migdałowe, sojowe, kokosowe i inne

Zamiast kupować przemysłowo wytwarzane mleczka roślinne, które często zawierają dodatkowe aromaty i konserwanty, możemy je zrobić samemu, przy pomocy wyciskarki Sana. To bardzo proste - zobacz jak: //www.youtube.com/watch?v=Co0u92Bol8Q 

Prosta w obsłudze, szybka do mycia, niezastąpiona

Sana to wyciskarka o wielu funkcjach, które docenią osoby dbające o to, by ich kuchnia obfitowała w zdrowe produkty i potrawy. Przy jej pomocy zrobimy także naturalne masła orzechowe, różne pasty do smarowania kanapek, hummus, tofu, tahini i wiele więcej.  Co istotne, Sana to urządzenie niewielkie, wygodne i bardzo proste w obsłudze. Jest jedną z najłatwiejszych do mycia wyciskarek soków, a zarazem jedną z najbardziej wszechstronnych.

Jest niezastąpionym pomocnikiem każdej zdrowej kuchni…

Więcej informacji o wyciskarce Sana dostępne na stronie //www.eujuicers.pl

 

Przypisy