IYO – Liderem Jakości – konsumenci docenili jakość i bezpieczeństwo

Newsy

Stworzona przez Medisept marka IYO zdobyła nagrodę Konsumencki Lider Jakości Debiut Roku 2020 w kategorii Środki do dezynfekcji. Konsumenci wysoko ocenili tę nową linię produktów za szerokie spectrum działania, funkcjonalność opakowania i zakres informacji podanych na etykietach. Wśród preparatów do dezynfekcji produkty opracowane przez Medisept – jedyną polską firmę wyspecjalizowaną w branży dezynfekcji – wyróżniono za jakość, skuteczność i przede wszystkim bezpieczeństwo. 

Linia IYO powstała z myślą o konsumentach szukających skutecznej dezynfekcji o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym, chcących świadomie ograniczyć ryzyko zachorowania. Analogicznie do pozostałych produktów dezynfekcyjnych Medisept – IYO to preparaty badane laboratoryjnie i odpowiednio certyfikowane. Przeznaczona do powszechnego użytku marka obejmuje spray do dezynfekcji powierzchni oraz spray i żel do dezynfekcji rąk. Małe, poręczne opakowania sprzyjają wygodzie użytkowania, zwłaszcza poza domem np. w pracy, sklepie, czy w środkach komunikacji miejskiej. Nagroda Konsumencki Lider Jakości  dla produktów marki IYO pokazuje, że rośnie świadomość konsumentów. Kupujący uczą się na co zwracać uwagę, by wybrać skuteczny środek dezynfekcyjny i doceniają doświadczonych producentów.

POLECAMY

Świadomy wybór

Wybór konsumentów pokazał, że odpowiedni opis i szczegółowy wykaz substancji czynnych wraz z ich stężeniem zawartych w produktach IYO, przekłada się na wzrost zaufania do najnowszej marki stworzonej Medisept. Jak w przypadku wszystkich produktów dezynfekcyjnych lubelskiego producenta również na opakowaniach środków z serii IYO podany jest numer pozwolenia na obrót produktem biobójczym. Pozwolenie jest dowodem tego, że producent przeprowadził wymagane badania mikrobiologiczne poświadczające skuteczność środka w zwalczaniu wirusów, bakterii, prątków i grzybów. Obok numeru pozwolenia na obrót wydanego przez Urząd Rejestracji Produktów Biobójczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Leczniczych kluczową informacją potwierdzającą wirusobójcze działanie preparatów IYO są informacje o ich składzie. Jako produkty dezynfekcyjne działające bójczo na wirusy osłonkowe, takie jak grypa, korona czy HIV zawierają one w składzie ponad 60% alkoholu.

W standardzie medycznym

To co zdaniem kapituły konkursu znacząco wyróżnia produkty wchodzące w skład linii IYO od pozostałych zgłoszeń, to fakt, że są one oferowane są w standardzie medycznym. Co w praktyce oznacza to, że zanim trafiły do sprzedaży musiały przejść procedurę identyczną jak preparaty dedykowane specjalistycznym placówkom ochrony zdrowia. Wieloletnie doświadczenie we współpracy z branżą szpitalną i zestandaryzowane badania laboratoryjne prowadzone przez Medisept przekładają się również na produkcję skierowaną na rynek detaliczny. 

– Opracowaliśmy kilkadziesiąt zaawansowanych receptur, zatwierdzonych pozwoleniami urzędu (URPBWMiPL), dzięki czemu gwarantujemy jakość wszystkich naszych produktów. Musimy spełniać takie standardy między innymi dlatego, że jesteśmy największym polskim producentem–dostawcą dezynfekcji do szpitali. Jednak w obliczu coraz częstszych, poważniejszych i przyjmujących coraz większą skalę epidemii, takich jak choćby sezonowa grypa, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie na polski rynek środków dezynfekcyjnych dla użytkowników indywidualnych – mówi lekarz epidemiolog Waldemar Ferschke  wiceprezes Medisept

Liczy się doświadczenie

Ważnym aspektem branym pod uwagę podczas obrad Kapituły Redakcyjnej, była dotychczasowa działalność poszczególnych kandydatów. Pandemia i wywołany nią popyt na dezynfekcję spowodowały, że wiele przedsiębiorstw spoza branży, zdecydowało się na poszerzenie swojej oferty o środki wirusobójcze. W odróżnieniu od firm, które postanowiły wykorzystać dobrą koniunkturę i złagodzenie procedur Medisept jest obecny w branży profesjonalnej dezynfekcji od ponad dwóch i pół dekady. Firma kieruje swoje produkty przede wszystkim do odbiorcy profesjonalnego – są to środki do dezynfekcji rąk, powierzchni i narzędzi o standardzie medycznym, wykorzystywane na salach operacyjnych, w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia. To daje wyobrażenie o jakości i skuteczności preparatów mi.in. serii IYO, gwarantowanej certyfikatami i badaniami mikrobiologicznymi. Preparaty IYO przeznaczone dla konsumentów indywidualnych cechują się identyczną skutecznością i właściwościami jak produkty firmy Medisept do użytku profesjonalnego, o najwyższym na rynku stopniu redukcji drobnoustrojów wynoszącym nawet 99,999%, zapewniającym właściwy poziom dezynfekcji w każdych warunkach.

Więcej informacji o produkcie i firmie na stronach: https://medisept.pl, http://iyo.medisept.pl

Zapraszamy na naszego bloga: www.prawdziwadezynfekcja.pl

 

***

Medisept Sp. z o.o. jest w 100% polskim producentem kompleksowych rozwiązań w zakresie higieny i dezynfekcji. Od 25 lat dostarcza produkty dla sektora profesjonalnego: służby zdrowia, przemysłu i firm sprzątających, a od niedawna oferuje produkty dla klienta detalicznego. W 2014 roku firma uruchomiła najnowocześniejszą w Polsce fabrykę i innowacyjne centrum badawcze w lubelskiej strefie ekonomicznej. Posiada wdrożony System Zarządzania Jakością dla produktów dezynfekcyjnych przeznaczonych do inwazyjnych i nieinwazyjnych wyrobów medycznych. Spółka wytwarza produkty biobójcze do rąk i powierzchni zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji PLWMiPB. Jest pierwszą firmą, która stworzyła kompleksowy system bezpieczeństwa przeciwepidemicznego - rozwiązanie proceduralno-higieniczne zabezpieczające firmy przed zakażeniami - dedykowany dla wybranych sektorów niemedycznych m.in. dla branży beauty, HoReCa czy korporacji biurowych. W 2019 roku posiadała 10% udziału rynku zaopatrzenia w dezynfekcję. Zarząd firmy stanowią prezes (farmaceuta) Przemysław Śnieżyński oraz wiceprezes (lekarz epidemiolog) Waldemar Ferschke. Więcej informacji na www.medisept.pl.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI