Innowacyjne szkolenie Nanobiome dla dietetyków

Konferencje, kongresy, szkolenia Polecamy

Jak dbać o różnorodność gatunków bakterii w jelitach? Jaka jest rola mikrobioty w aspekcie leczenia pacjentów? Jak wykorzystać badania mikrobiomu w praktyce? Odpowiedzi m.in. na te pytania padną podczas szkolenia „Na nowo o mikrobiomie. Od genów do zdrowia” organizowanym przez Nanobiome, 24 czerwca, w Poznaniu, w Hotelu Mercure. Podczas wydarzenia zaplanowano wykłady i warsztaty prowadzone przez specjalistów z zakresu medycyny, dietetyki oraz mikrobiologii. To pierwsze takie szkolenie, które pozwoli spojrzeć na mikrobiom jelitowy z wielu perspektyw.

 

Coraz więcej świadomych pacjentów wie, że dbanie o jelita to klucz do zdrowia. Zgłaszają się do gabinetów lekarskich i poradni dietetycznych, pytając o badania diagnostyczne oraz odpowiednią dietę. To, jak im pomóc jest wyzwaniem dla dietetyków. Dlatego tak ważne jest, aby na ten aspekt spojrzeć w szerokim ujęciu i dokładnie zrozumieć funkcjonowanie jelit jako środowiska i ich wpływu na cały organizm. Pełen obraz można uzyskać łącząc wiedzę o genach bakteryjnych, diagnostyce środowiska jelit, odżywianiu oraz leczeniu.

POLECAMY

Nanobiome, marka specjalizująca się w badaniach mikrobioty jelitowej, organizuje szkolenie „Na nowo o mikrobiomie. Od genów do zdrowia” skierowane przede wszystkim do dietetyków, ale także wszystkich, których interesuje mikrobiota jelitowa i to jaki ma wpływ na funkcjonowanie naszych organizmów. Podczas szkolenia zaplanowano wykłady i warsztat wybitnych przedstawicieli środowisk medycznych i naukowych:

- prof. dr hab. n. med. Tomasza Banasiewicza,

- prof. UCPH dr hab. n. biol. Łukasza Krycha,

- dr hab. n. med. Hanny Tomczak,

- dr n. o zdr. Hanny Stolińskiej

- dr n. biol. Joanny Krześlak-Hoogland.

- Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli okazję poznać różne perspektywy badawcze w pracy nad mikrobiotą. To wyjątkowa okazja posłuchać specjalistów z różnych dziedzin: lekarzy, dietetyków, mikrobiologów. Mamy nadzieję przybliżyć słuchaczom zależności jakie wpływają na stan mikrobioty jelitowej, a tym samym na nasze zdrowie i samopoczucie – mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz.  

Szkolenie odbędzie się 24 czerwca, w godz. 11:00 - 17:00, w poznańskim Hotelu Mercure przy ul. Roosevelta 20. Koszt szkolenia to 99 zł.

Szczegółowe informacje na temat prelegentów, planu wydarzenia oraz zapisów znajdują się tutaj: https://omikrobiomie.pl/.

#####

O marce:

NANOBIOME to innowacyjne badanie składu mikrobioty jelitowej opracowane przez polskich naukowców i wykorzystujące najnowocześniejszą technologię analiz DNA bakterii, czyli sekwencjonowanie nanoporowe. Test został nagrodzony w konkursie „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” jako nowatorski projekt z ogromnym potencjałem dalszego rozwoju.

Badanie NANOBIOME jako jedyne w Polsce umożliwia wskazanie wszystkich bakterii zamieszkujących ludzki układ pokarmowy z precyzją aż do poziomu gatunku. Jest to również pierwszy projekt, w ramach którego przygotowana została baza wyników mikrobiomu pochodzących od zdrowych Polaków. Dzięki temu każdy raport wynikowy wygenerowany dla pacjenta zestawiony jest z wynikami osób zdrowych co stanowi wartościowe porównanie do dalszego wnioskowania o kondycji jelit.

Więcej informacji: www.nanobiome.pl

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI