Humane Society International, największa organizacja prozwierzęca na świecie już w Polsce

Newsy

W Polsce rozpoczął działalność oddział największej na świecie organizacji działającej na rzecz zwierząt - Humane Society International (HSI). Organizacja posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Środkowej, Wielkiej Brytanii i Europie, Korei Południowej, Australii, Afryce Południowej oraz prowadzi specjalne projekty ochrony przyrody w wielu innych krajach.

HSI współpracuje z decydentami politycznymi w zakresie międzynarodowych traktatów i umów o wolnym handlu, prowadząc briefingi i pomagając w tworzeniu ustawodawstwa i regulacji dotyczących dobrostanu zwierząt. Organizacja współpracuje z lokalnymi społecznościami i organizacjami pozarządowymi w wielu krajach, jest aktywnym i regularnym uczestnikiem spotkań międzynarodowych organów, których obszar działalności dotyczy zwierząt, oraz posiada status Generalnego Konsultanta przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

POLECAMY

Dyrektorką polskiego oddziału jest Iga Głażewska.

HSI ma długie doświadczenie we współpracy z biznesem w zakresie poprawy dobrostanu zwierząt oraz zwiększania oferty produktów roślinnych. Organizacja podejmuje w swoich kampaniach następujące obszary:

- Dobrostan zwierząt hodowlanych (np. kury i świnie)

- Zdolności poznawcze zwierząt hodowlanych

- Zmiany prawne i polityki firm w zakresie dobrostanu zwierząt (np. Wycofywanie się z hodowli używania jajek “trójek”, czyli jaj z hodowli klatkowej)

- Rynek produktów roślinnych - alternatywy i trendy

- Przemysł futrzarski - fermy hodowlane, dobrostan zwierząt, produkcja futer ekologicznych

- Prawna ochrona zwierząt w Polsce, zagadnienia związane z Ustawą o Ochronie Zwierząt

- Globalne kampanie HSI:  farmy psiego mięsa w Korei, pomoc zwierzętom w przypadku klęsk żywiołowych, handel dzikimi zwierzętami, eksploatacja zwierząt a ryzyko epidemiczne

- Polowanie na trofea

Iga Głażewska, dyrektorka polskiego oddziału Humane Society International chętnie udzieli komentarzy do artykułów mieszczących się w obszarze działalności organizacji.

Strona organizacji: https://www.hsi.org/
FB page organizacji: https://www.facebook.com/HSIEurope

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI