Gluten Free EXPO 2020 – zapraszamy także dzieci!

Newsy

W dniach 8-9 maja w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków po raz pierwszy odbędzie się Gluten Free EXPO – największe w Polsce targi żywności bezglutenowej.

Program towarzyszący przygotowywany jest z myślą o dorosłych, jak i dzieciach na diecie bezglutenowej. Dla najmłodszych powstanie specjalna Strefa Dzieci. Odbędą się w niej spotkania z autorkami i ilustratorkami książek, ciekawe konkursy i warsztaty kulinarne. Nie zabraknie licznych atrakcji tj.: dmuchane zamki, malowanie buziek, czy zabawy w kąciku malucha.

POLECAMY

Dzieci często nie rozumieją, dlaczego muszą sobie odmówić pewnych przyjemności. Przed rodzicami stoi ogromne wyzwanie, aby w umiejętny sposób wytłumaczyć swoim pociechom ryzyko związane z przyjmowaniem pokarmów zawierających gluten. Nie jest to łatwe, dlatego na targach Gluten Free EXPO dostępny będzie specjalny poradnik dla rodziców przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. - Dzieci z celiakią powinny uczestniczyć w wycieczkach, zielonych szkołach i wszelkich imprezach w gronie rówieśników bez poczucia inności i dyskryminacji. Naszym dzieciom będzie żyło się lepiej, jeśli otoczenie zrozumie i zaakceptuje ich szczególne potrzeby żywieniowe, traktując je normalnie i nie wykluczając z powodu diety i choroby z żadnych aktywności. Chcemy wesprzeć w tym trudnym zadaniu rodziców i nauczycieli. Nasza książeczka powstała w oparciu o doświadczenia z prowadzenia programu MENU BEZ GLUTENU, a także nasze osobiste doświadczenia jako rodziców dzieci na diecie. – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia.

Więcej informacji na: celiakia.pl i glutenfreeexpo.pl

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI