Dołącz do czytelników
Brak wyników

Newsy

28 czerwca 2022

Europejskie Forum Rolnicze już 30 czerwca

0 137

Już za dwa dni odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej – Europejskie Forum Rolnicze. W ramach Forum zaplanowano debaty i panele tematyczne dotyczące wyzwań dla rolnictwa i jego przyszłości. Dużo uwagi zostanie poświęcone perspektywom rozwoju wymiany handlowej towarów na rynkach wewnętrznych oraz ocenie efektywności polskich instytucji w zakresie dbałości o jakość i bezpieczeństwo żywności.

Europejskie Forum Rolnicze to wydarzenie zrzeszające co roku wielu uczestników i gości z całej Europy.

W jego trakcie poruszane są najważniejsze zagadnienia dotyczące polskiego i europejskiego rolnictwa, mające bezpośredni wpływ na kształt WPR i jakość życia mieszkańców obszarów wiejskich. W tym roku uczestnicy EFR poszukają odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące przyszłości rolnictwa:

POLECAMY

- Jak zmieni się europejskie rolnictwo w obliczu wojny w Ukrainie?

- Jak będzie wyglądać przyszłość polskiej wsi?

- Jakie są perspektywy rozwoju handlu produktami rolno-spożywczymi na rynkach wewnętrznych?

- Czy „zielone” technologie uratują rolnictwo i klimat?

- Czy w Polsce można dokonać skutecznej reformy ubezpieczeń rolniczych?

- Jakie są „cyfrowe” potrzeby obszarów wiejskich i jego mieszkańców?

Czerwcową konferencję zakończy ceremonia rozdania nagród w konkursie „Innowacyjny Rolnik”, organizowanym przez redakcję Tygodnika Poradnika Rolniczego i Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Zaproszenie do udziału w Forum przyjęli m.in.: Henryk Kowalczyk, Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Janusz Wojciechowski, Komisarz ds. rolnictwa UE, ministrowie rolnictwa z Czech, Litwy, Łotwy i Słowacji a także Jerzy Buzek, Przewodniczący Rady Programowej Fundacji EFRWP, europoseł, b. premier RP.

- Tegoroczna konferencja jest edycją wyjątkową, tak jak szczególny jest rok 2022, zwłaszcza z powodu konfliktu za naszą wschodnią granicą, który przyczynił się do destabilizacji życia społecznego oraz wpłynął na sytuację gospodarczą we wszystkich krajach UE. Dlatego podczas Forum poruszone zostaną zagadnienia związane z przyszłością rolnictwa także w tym kontekście – mówi Krzysztof Podhajski, prezes Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizator EFR.

Program Forum dostępny jest na stronie: https://forum-jasionka.pl/o-forum/forum-jasionka.pl-o-forum/agenda-2022/  

***

Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej i międzynarodowej polityki, rolników oraz ekspertów. To również niepowtarzalna okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym. Forum rokrocznie gromadziło ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

Przypisy