Ekstrakt ze szpinaku może naturalnie zmniejszyć apetyt na słodycze i fast-foody

Edukacja żywieniowa

Najnowsze badania dowodzą, że ekstrakt ze szpinaku hamuje apetyt na takie produkty jak słodycze i fast-foody. Stwierdzono, że ten typ głodu jest główną przyczyną otyłości. Ekstrakt zmniejsza tego rodzaju apetyt o 95% i zwiększa spadek masy ciała o 43%.

POLECAMY

Trzymiesięczne badanie przeprowadzono na Uniwersytecie w Lund w Szwecji. Uczestniczyło w nim 38 kobiet z nadwagą. W trakcie badania, połowa kobiet codziennie rano przed śniadaniem piła mieszankę, która zawierała 5 g ekstraktu szpinaku (thylakoids), natomiast druga część wypijała placebo. Uczestniczkom kazano jeść 3 zbilansowane posiłki dziennie.

Stwierdzono, że ekstrakt ze szpinaku był w stanie wywołać zdrowsze nawyki żywieniowe, zmniejszyć głód i zwiększyć utratę masy ciała, pomagając organizmowi produkować hormony sytości, które sprawiły, że badani czuli się bardziej syci przez cały dzień.

Grupa, która piła ekstrakt ze szpinaku straciła prawie 6 kg w czasie badania. Jednak nie tylko spadek wagi był pozytywnym skutkiem – okazało się również, że badani z tej grupy łatwiej utrzymywali dietę złożoną z trzech zbilansowanych posiłków.

Opracowała: Agnieszka Witek źródło: ScienceNews.pl  

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI