Ekostudent - Największy studencki festiwal EKO w Polsce!

Konferencje, kongresy, szkolenia Polecamy

19-21 kwietnia 2021 - online!

Zapraszamy na najbardziej rozpoznawalne wydarzenie propagujące ekologię i zdrowy tryb życia, organizowane przez Zrzeszenie Studentów Polskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Będzie to już XV edycja projektu, co bezsprzecznie świadczy o jego popularności. Podczas wydarzenia pragniemy zachęcić wszystkich odbiorców do zdrowego trybu życia, opierającego się o racjonalne odżywianie, aktywność fizyczną, naturalną pielęgnację ciała oraz przedstawimy proekologiczne działania w biznesie.

Tegoroczna edycja jest podzielona na trzy wyjątkowe dni tematyczne: Beauty, Business, Balance. Zachęcamy do wzięcia udziału w każdym z nich. Dla uczestników przewidziane są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami od naszych ekopartnerów.

POLECAMY

Pierwszego dnia (19.04) przedstawimy beauty w odsłonie Eko. Poniedziałkowy cykl wykładów będzie poświęcony naturalnym kosmetykom, masażom oraz diecie roślinnej. Harmonogram prelekcji:
14:00 – „Pielęgnacja olejami i tajniki masażu z Natur Lov SPA” Dzięki Natur Lov SPA dowiemy się jak rozpocząć swoją przygodę z olejami i masażami we własnych domach.
16:00 – „Jak rozpocząć naturalną pielęgnację i czy zero waste w branży beauty istnieje?” Wywiadu udzielą nam założycielki Natu Handmade, odpowiedzą między innymi na pytanie czy możliwe jest jednoczesne stosowanie wyłącznie naturalnych kosmetyków i zachowanie promienistej cery.
18:00 – „Dieta wegańska. Czyli, jak zadbać o piękno od wewnątrz?” Prelekcję poprowadzi Pani Aleksandra Łabus, przedstawicielka Vegetitian.
19:00 – „Jak kompleksowo zadbać o skórę twarzy? Kosmetyki + automasaż” O Poprawnym wykonaniu automasażu twarzy przy użyciu odpowiednich kosmetyków opowiedzą nam: kosmetolożka Marta Ryszewska oraz fizjoterapeutka Joanna Jabłonowska-Łoń z Clochee.

Link do wydarzenia na Facebook’u:

https://www.facebook.com/events/843925439529986
 

Drugi dzień (20.04) poświęcony będzie ekologicznym biznesom. Prelekcje są skierowane do wszystkich zainteresowanych zrównoważonym rozwojem oraz odpowiedzialności biznesu w dzisiejszych czasach. Webinary będą zaczynały się kolejno:
14:00 – „Biznes z pasji tworzenia i miłości do natury” Magdalena Beyer opowie o swojej marce kosmetycznej Fridge by yDe.
16:00 – „Jak założyć markę modową zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju?” Prelekcję poprowadzi dla nas Bartosz Ladre, założyciel Elementy wear – pierwszej transparentnej marki na polskim rynku
17:00 – „Dlaczego #juzwszystkomam?” Rolę marketingu transparentnego i odpowiedzialnego społecznie w biznesie przedstawi nam Anna Domin z Szeptszum.
20:00 – „Dlaczego produkty z drugiej ręki to przyszłość świata mody?” Poznaj szczegóły powstawania oraz działalności największej w Polsce platformy odsprzedażowej produkty luksusowe - PyskatyZamsz.

Link do wydarzenia na Facebook’u:

https://www.facebook.com/events/734690513826704

Last but not least, (21.04). To dzień, w którym dowiecie się jak odnaleźć balans w swoim życiu, jak skutecznie dbać o naszą planetę oraz będziecie mieli okazję poznać nowe możliwości samorozwoju. Harmonogram dnia:
14:00 – „Dlaczego to ostatni moment aby zacząć oszczędzać wodę?” O regulacji rzek, zagrożeniu suszą i co o tym myślą ryby opowie specjalistka ds. ekosystemów wodnych WWF Polska – Alicja Pawelec.
17:00 – „Zrób to sam! – warsztat z robienia świeczek sojowych.” Dla miłośników pięknych zapachów poprowadzi Dominika Wawelska z Szklanyskładzik.
18:00 –„Jak poruszać się w gąszczu sklepowych regałów i jakie certyfikaty są godne uwagi?” Prelekcję poprowadzi Pani Żaneta Geltz z hipoalergiczni.pl
19:00 –„W życiu przede wszystkim chodzi o balans” Zajęcia z pilatesu poprowadzone przez Igę Majewską pomogą wam odnaleźć balans i trochę się zrelaksować.

Link do wydarzenie na Facebook’u:

https://www.facebook.com/events/480203536356000

Umieszczając informacje o naszym przedsięwzięciu nie może zabraknąć wzmianki na temat Ekośniadania oraz Eko-lotka! Ekośniadanie, to konkurs, z którego zasadami możecie zapoznać się zaglądając na główny fanpage Ekostudenta [https://www.facebook.com/ekostudent]. Ekolotek jest okazją na wylosowanie wspaniałych nagród od naszych ekopartnerów dla wszystkich posiadaczy elektrośmieci (tych mniejszych jak i tych większych). Kontener na nie będzie znajdował się w budynku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Za każdy przyniesiony przedmiot jest przewidziana wyjątkowa nagroda.

Tegoroczni partnerzy Ekostudenta: Lirene, Fairma, Pharmaceris, Natu Handmade, Fritz-Kola, Vianek, Schowaj Rzeczy, REMONDIS oraz Jadar.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI