DS Smith i MULTIVAC wprowadzają ECO Bowl, innowacyjne rozwiązanie z tektury dla świeżych produktów

Giganci opakowaniowi wspólnie opracowali bardziej zrównoważone rozwiązanie w zakresie opakowań do świeżej żywności, które pozwala zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych nawet o 85%.

Newsy

Kielce, 23 czerwca 2020 roku: Obecnie konsumenci stawiają na ideę zrównoważonego rozwoju. Dlatego marki i przedsiębiorstwa muszą liczyć się z klientem ceniącym wartości i kupującym produkty, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

W poszukiwaniu bardziej zrównoważonych rozwiązań, firmy MULTIVAC i DS Smith połączyły siły, aby zaprojektować i wyprodukować ECO Bowl – innowacyjne rozwiązanie dla świeżych produktów z tektury falistej pakowanych w atmosferze modyfikowanej. DS Smith i MULTIVAC nawiązały strategiczne partnerstwo w celu zapewnienia maksymalnej skalowalności rozwiązania ECO Bowl dla producentów żywności i handlu detalicznego w całej Europie. ECO Bowl jest w pełni nadającą się do recyklingu tacą z tektury falistej pokrytą cienką folią i pokrywką z tworzywa sztucznego, która redukuje jego zużycie nawet o 85% w porównaniu z powszechnie używaną tacą plastikową.

POLECAMY

Biorąc pod uwagę, iż jeden na dwóch Europejczyków oddaje dziś do recyklingu więcej śmieci niż 5 lat temu[1] oraz stawiając sobie za cel zmniejszenie zużycia opakowań, elementy rozwiązania ECO Bowl – plastikowa folia oraz tektura falista – są łatwe do rozdzielenia i segregacji. ECO Bowl pozwala również na łatwe i efektywne wdrożenie –jest zaprojektowany do pracy na termoformujących maszynach pakujących i traysealerach MULTIVAC. Może zagwarantować porównywalny okres trwałości produktów w porównaniu z konwencjonalnym pakowaniem w atmosferze modyfikowanej dla świeżej żywności, a nawet ją ulepszyć.

Product ECO Bowl został już przetestowany na rynku przez firmę Amidori. Niemiecki producent roślinnych alternatyw mięsnych wybrał ECO Bowl i z powodzeniem wdrożył to rozwiązanie pod koniec 2019 roku.

– Jesteśmy zachwyceni widząc sukces, jaki Amidori odnosi dzięki ECO Bowl. Jest to świetny przykład korzyści, jaki można odnieść, decydując się na wdrożenie tego rozwiązania w łańcuchu dostaw – powiedział Mariusz Siwecki, Business Development Manager E-Commerce & Retail.

– Innowacja stojąca za ECO Bowl dowodzi, że DS Smith dąży do wprowadzenia zasad zrównoważonego rozwoju w handlu detalicznym, a dzięki partnerstwu z MULTIVAC angażuje się we wprowadzenie gospodarki o obiegu zamkniętym na większą skalę – dodał Mariusz Siwecki.

– Nieustannie pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie redukcji ilości materiałów opakowaniowych oraz nad koncepcjami opakowań, które spełniają aktualne wymagania w zakresie efektywności wykorzystania zasobów i możliwości recyklingu. ECO Bowl jest jeszcze jednym przykładem tych wysiłków – skomentował Bernd Lasslop, Vice President Partner Products & Consumables w MULTIVAC.

Więcej o produktach ECO Bowl można znaleźć tutaj.

#####

 

REFERENCJE:

L'Obsoco Research

Wyniki uzyskano w ramach badań przeprowadzonych przez L'ObSoCo w panelu Respondi w lipcu 2019 roku na zlecenie DS Smith. Przebadano 1000 osób w wieku 18-70 lat w Niemczech, 999 osób w wieku 18-70 lat w Wielkiej Brytanii, 996 osób w wieku 18-70 lat w Polsce i 400 osób w wieku 18-70 lat w Belgii.

 

INFORMACJE O FIRMIE DS SMITH:

 

DS Smith jest czołowym dostawcą tektury falistej na świecie, a ponadto prowadzi działania recyklingowe i produkcję papieru. Firma ma siedzibę główną w Londynie i jest notowana na liście FTSE 100. DS Smith koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań w 37 krajach i zatrudnia około 31 tysięcy osób. Wykorzystując połączoną wiedzę swoich działów – w tym działu opakowań, recyklingu, papieru i plastiku – firma DS Smith współpracuje z klientami w celu dostarczania rozwiązań, które zmniejszają złożoność i zapewniają wyniki w całym łańcuchu dostaw. Historia firmy zaczęła się od założonej w latach 40. XX wieku przez rodzinę Smith firmy produkującej pudełka.

INFORMACJE O FIRMIE MULTIVAC:

MULTIVAC jest jednym z wiodących na świecie dostawców rozwiązań opakowaniowych dla wszelkiego rodzaju produktów spożywczych, produktów z dziedziny nauk przyrodniczych i ochrony zdrowia, jak również artykułów przemysłowych. Portfolio MULTIVAC obejmuje praktycznie wszystkie wymagania przetwórców i producentów w zakresie projektowania opakowań, wydajności i efektywności wykorzystania zasobów. Obejmuje ono szeroką paletę technologii pakowania, jak również rozwiązania automatyzacyjne, etykieciarki i systemy kontroli jakości. Paletę produktów uzupełniają rozwiązania z zakresu porcjowania i przetwarzania, jak również techniki piekarniczej, znajdujące się przed procesem pakowania. Dzięki bogatemu doświadczeniu w zakresie linii pakujących, wszystkie moduły mogą być zintegrowane w kompletne rozwiązania. Oznacza to, że rozwiązania MULTIVAC gwarantują wysoki stopień bezpieczeństwa pracy i bezpieczeństwa procesów, jak również efektywność.

Grupa MULTIVAC zatrudnia na całym świecie ok. 6500 pracowników, z czego 2300 pracuje w głównej siedzibie firmy w Wolfertschwenden w Niemczech. Posiadając ponad 80 spółek-córek, grupa jest reprezentowana na wszystkich kontynentach. Ponad tysiąc doradców handlowych i serwisantów na całym świecie wykorzystuje swoje know-how i doświadczenie z korzyścią dla klientów i zapewnia, że wszystkie zainstalowane maszyny MULTIVAC są maksymalnie wykorzystywane. Dalsze informacje można znaleźć na stronie: www.multivac.com.

[1] Badanie konsumenckie L'Obsoco - lipiec 2019 r.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI