Dlaczego warto i należy łączyć witaminy?

Newsy

Synergizm to równoczesne działanie kilku czynników, które w efekcie jest wydajniejsze, niż działanie każdego z tych czynników oddzielnie. Czy działanie pojedynczej witaminy C będzie takie samo, jak działanie soku z cytryny?

Nie, bo w soku z cytryny znajduje się także m.in. witamina B1. Te dwie witaminy nawzajem się dopełniają i wówczas ich działanie na organizm jest efektywniejsze, a także – gdy podawane są razem – lepiej się wchłaniają.

Nie wszystkie witaminy są zawsze względem siebie synergiczne. Istnieją sytuacje, w których jedna witamina może zablokować drugą już na poziomie wchłaniania lub nawet nieco później – na poziomie komórkowym.

POLECAMY

Często nieświadomie blokujemy wchłanianie niektórych witamin, tworząc niezbyt szczęśliwie dobrane mieszanki warzyw w surówkach (np. surowy ogórek i pomidor). Jeżeli natomiast chcemy suplementować kilka witamin jednocześnie, wówczas warto zaufać sprawdzonym markom, których kompozycje witaminowe opracowywane są w specjalistycznych laboratoriach.

Witamina ProADEK® z serii Avitale, marki Aliness to kompozycja czterech witamin życia: A, D, E i K, połączonych ze sobą w synergiczną całość. Dzięki temu wszystkie razem lepiej się wchłaniają i stanowią prawdziwe dobrodziejstwo dla organizmu.

 

Urszula Klonowska-Wizental

Manager ds. Komunikacji Get in Touch Beauty PR Advertising Agency

(+48) 514 441 937

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI