Dieta zdrowych jelit

Newsy

Zdrowe i smaczne jedzenie to najlepsza rzecz, jaką możesz podarować swoim jelitom – udowadnia dietetyk Agata Lewnadowska w poradniku pt.  Dieta zdrowych jelit. Premiera książki już 15 października!

W dzisiejszych czasach jelita nie mają lekko… Niewłaściwa dieta, stres, pośpiech, nadużywanie leków

POLECAMY

– to wszystko powoduje, że z dnia na dzień są coraz bardziej osłabione. Potem pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości, które mogą okazać się zespołem jelita drażliwego, nietolerancją FODMAP czy też zespołem SIBO. A może cierpisz na celiakię lub nieszczelne jelito? Na kłopotliwe pytania odpowiada dietetyk Agata Lewandowska w książce pod tytułem „Dieta zdrowych jelit”.

Zaburzenia oraz choroby jelit są coraz bardziej powszechne. Na początku wiele osób cierpiących z ich powodu nie do końca wie, co jest przyczyną dolegliwości. Objawy są dokuczliwe i wstydliwe, a to wpływa również na samopoczucie psychiczne oraz wywołuje dyskomfort w sytuacjach służbowych bądź towarzyskich. Poszukiwania właściwiej diagnozy bywają długie i żmudne, a testowanie na sobie kolejnych „rewolucyjnych” diet i super „terapii” z gazet i Internetu zwykle nie przynosi oczekiwanych efektów. Dlatego właśnie powstała ta książka. – opowiada we wstępie autorka.

Książka uporządkuje twoją wiedzę, pokaże możliwe przyczyny dolegliwości i wskaże pomocne rozwiązania.  W „Diecie zdrowych jelit” znajdziesz ogólne informacje o jelitach, czym jest i jak dbać o mikroflorę jelitową, jaki wpływ na nasze zdrowie ma błonnik oraz wskazówki, jak radzić sobie w szczególnych zaburzeniach jelitowych. Każdy dział książki kończy się zestawem przepisów na smaczne, zdrowe i łatwe w przygotowaniu dania odpowiednie w konkretnych dolegliwościach jelitowych.

Patronat medialny nad publikacją sprawuje magazyn Moda na zdrowie oraz portal FOODandKITCHEN.pl. Książka dostępna jest w cenie 29,90 zł m.in. w księgarni internetowej Wydawnictwa RM (www.rm.com.pl).

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI