Czy wiesz dlaczego Chlorella jest nie zastąpiona w podróży?

Newsy

Chlorella to słodkowodna zielona alga o kulistym kształcie. Jest ona organizmen o najwyższym stężeniu chlorofilu, który jest barwnikiem ważnym dla fotosyntezy. Chlorella jest bardzo poszukiwana, uważana za tzw. „zieloną żywność” lub „superfood” czyli nieprzetworzoną żywność naturalnego pochodzenia, bogatą w składniki odżywcze, o korzystnym wpływie na ludzki organizm.

Do wyjątkowych właściwości  organic chlorelli Aliness zalicza się przede wszystkim detoksykację. Ma ona zdolność wiązania i usuwania z organizmu szkodliwych substancji – toksyn, metali ciężkich (kadmu, rtęci, ołowiu), alkoholu, azotanów, pestycydów i innych chemikaliów obecnych w zanieczyszczonym środowisku.

Chlorella Aliness działa jak naturalna tarcza, która nie dopuszcza do przeniknięcia szkodliwych substancji w głąb organizmu. Z tego powodu jest także polecana osobom, które przechodziły zabiegi chemio- i radioterapii. Ponadto przyspiesza regenerację wątroby oraz wspomaga jej prawidłowe funkcjonowanie.

POLECAMY

Wysoka zawartość chlorofilu wpływa dobroczynnie na układ immunologiczny. Chlorella przyczynia się do zwiększenia produkcji białych krwinek odpowiedzialnych za walkę z bakteriami i wirusami. Ma właściwości antybakteryjne, a co za tym idzie, przyspiesza gojenie ran. Może także okazać się zbawienna dla osób, które borykają się z nieświeżym oddechem lub nadmierną potliwością. Jest niezastąpiona w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego – częstych zaparć, wzdęć, zapalenia błony śluzowej jelit. Ponadto usprawnia trawienie, obniża poziom cukru i złego cholesterolu we krwi oraz wspomaga odchudzanie, co jest szczególnie ważną informacją dla osób, które próbują pozbyć się zbędnych kilogramów.

Organic Chlorellę często skomplementują weganie i wegetarianie. W 100 g tej algi znajduje się aż 58 g pełnowartościowego białka, a także dostarcza ona żelaza, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego. Ponadto są już badania, które udowodniły działanie przeciwdepresyjne chlorelli*.

*Źródło: Panahi Y., Badeli R., Karami G.R., Badeli Z., Sahebkar A.; A randomized controlled trial of 6-week Chlorella vulgaris supplementation in patients with major depressive disorder; Complement Ther Med 2015 Aug; 23(4):598-602.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI