Coconaut na poprawę listopadowych wieczorów

Newsy

Listopadowa szaruga często odbiera motywację do działania. Coraz mniejsza ilość słońca i długie, chłodne wieczory nie pomagają w odpoczynku. O tej porze jesteśmy bardziej podatni na nerwowość, spadki koncentracji oraz zmęczenie. Woda kokosowa, dzięki zawartości potasu, może pomóc w walce z jesiennym marazmem.

 

Potas jest jednym z najważniejszych pierwiastków w organizmie. Przyczynia się do jego prawidłowej pracy, szczególnie poprzez kontrolowanie gospodarki wodno-elektrolitowej oraz kwasowo-zasadowej, ma również duży wpływ na odpowiednią pracę układu nerwowego oraz mięśniowego. Z jego niedoborem zmagają się zwłaszcza osoby prowadzące aktywny tryb życia i narażone na stres oraz osoby regularnie uprawiające sport - potas wypłukuje się z organizmu wraz z potem.

POLECAMY

Niedostateczny poziom potasu powoduje osłabienie, drżenie, a nawet skurcze mięśni. Skutkuje również problemami z koncentracją, sennością, zmęczeniem czy nerwowością. Te natomiast przyczyniają się do gorszego samopoczucia i spadku efektywności. Dbając o odpowiedni poziom potasu w organizmie, można wspomóc go w prawidłowym, codziennym funkcjonowaniu.

Jednym z produktów, który dostarczy potas, może być woda kokosowa. W 100 ml Coconauty znajduje się 123,5 mg tego minerału. Jedna puszka dziennie może pomóc zmniejszyć ryzyko pojawienia się dolegliwości utrudniających pracę organizmu. Coconaut to jednak nie tylko wsparcie w utrzymaniu prawidłowego poziomu potasu, ale również zdrowa alternatywa dla wielu napoi, które w składzie zawierają dodatkowe substancje i cukry. Dostępny w 4 wariantach smakowych z powodzeniem doda dniu egzotycznego smaku.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI