Bebiko Junior to więcej niż mleko!

Podobnie jak mleko krowie jest cennym źródłem wapnia, a do tego zawiera m.in. do 155 razy więcej witaminy D, 12 razy więcej żelaza czy 6 razy więcej jodu niż mleko krowie[1]

Newsy

Mleko oraz produkty mleczne to niezwykle ważny element codziennego jadłospisu dziecka w wieku 1-3 lata. Kilkulatek szybko rośnie, jest bardzo aktywny, uczy się nowych rzeczy i zdobywa wiele umiejętności. Do tak intensywnego rozwoju potrzebuje m.in. składników mineralnych, w tym cennego wapnia oraz witamin. Ich źródłem może być mleko. Mleko krowie jest bogate w wapń, zawiera jednak niewiele składników mineralnych, takich jak jod czy żelazo, a także witaminy D, które są ważne dla juniora. Mleka Bebiko Junior[2] to więcej niż mleko. Zastępując nimi 2 kubki mleka krowiego, rodzice mogą lepiej realizować zapotrzebowanie dziecka na istotne witaminy i składniki mineralne, tak ważne dla jego prawidłowego rozwoju.
 

Składniki istotne dla młodego organizmu

Uczyć się, odkrywać, doświadczać, bawić – na to wszystko organizm małego dziecka potrzebuje naprawdę mnóstwo energii! Aby sił do działania i zdobywania nowych umiejętności nigdy nie zabrakło, niezbędna jest w tym czasie odpowiednia dieta, bogata m.in. w składniki mineralne, w tym wapń, a także witaminy. Ich dobrym źródłem jest mleko. To dlatego zgodnie z zaleceniami ekspertów ważną część jadłospisu juniora w wieku 1-3 lata powinno stanowić właśnie mleko, w tym mleko modyfikowane, oraz produkty mleczne[3]. Specjaliści zalecają, aby w jadłospisie małego dziecka każdego dnia było miejsce na 2 kubki mleka, w tym mleka modyfikowanego i porcję produktów mlecznych, takich jak twarożek, jogurt czy ser żółty[4]. Są one bowiem źródłem ważnych składników odżywczych – witamin i składników mineralnych, w tym wapnia, który odpowiada m.in. za prawidłowy rozwój kości i zębów dziecka[5].
 

POLECAMY

Wielkie potrzeby małego brzuszka

Dzięki prawidłowemu żywieniu małego dziecka oraz dostarczaniu mu niezbędnych składników odżywczych rodzice mają realny oraz długotrwały wpływ na jego rozwój. Zaspokojenie potrzeb żywieniowych wciąż rozwijającego się organizmu w niepowtarzalnym okresie, jakim jest 1000 pierwszych dni życia, jest bowiem kluczowe dla harmonijnego wzrostu dziecka. Jednocześnie junior potrzebuje znacznie więcej wybranych składników odżywczych niż dorośli – 6 razy więcej witaminy D i 4 razy więcej żelaza, jodu i wapnia[6]. Chociaż zaspokojenie takiego zapotrzebowania może wydawać się dla rodziców wyzwaniem, wybór odpowiedniego mleka pomoże zrealizować te szczególne potrzeby małego brzuszka.
 

Mleko mleku nierówne

Mleko krowie jest dobrym źródłem wapnia, zawiera jednak niewiele ilości, takich składników jak jod czy żelazo, a także witaminy D, które są ważne dla małego dziecka. Zdaniem ekspertów do diety juniora po 1. roku życia można wprowadzić mleko krowie. Jednocześnie specjaliści wskazują również na korzyści płynące ze stosowania mleka modyfikowanego[7]. Mleko modyfikowane typu Junior jest bowiem dopasowane do szczególnych potrzeb małego brzuszka. Mleka modyfikowane Bebiko Junior[8], podobnie jak mleko krowie, są cennym źródłem wapnia, a do tego zawierają do 155 razy więcej witaminy D, 15 razy więcej witaminy C, 15 razy więcej witaminy E, 12 razy więcej żelaza, 6 razy więcej jodu niż mleko krowie[9]. Właśnie dlatego to więcej niż mleko! Zastępując nimi 2 kubki po 200 ml mleka krowiego, rodzice mogą lepiej realizować zapotrzebowanie dziecka m.in. na te istotne witaminy i składniki mineralne, ważne dla jego prawidłowego rozwoju.
 

„Wyniki badań Instytutu Matki i Dziecka z 2016 roku pokazały, że aż 94 % dzieci powyżej 12. miesiąca życia otrzymuje wraz z dietą niewystarczającą ilość witaminy D, a 42% – wapnia[10]. Małe dziecko ma większą potrzebę ruchu, zabawy czy nauki, a dodatkowo nawet 6 razy większe zapotrzebowanie na niektóre ważne składniki odżywcze niż osoba dorosła[11]. Jak się okazuje, włączenie do jego jadłospisu produktów wzbogaconych m.in. w witaminę D, takich jak mleko modyfikowane typu Junior, pomaga uzupełnić dietę w takie składniki jak witamina D, wapń, żelazo czy jod. Rozumiemy potrzeby rodziców i widzimy, jak ważne jest dla nich, aby mieć pewność, że dokonują prawidłowych wyborów w zakresie żywienia dziecka. Chcą wiedzieć, że wraz z mlekiem dostarczą mu niezbędne składniki, które będą wspierały intensywny rozwój młodego organizmu. Bebiko Junior może im w tym pomóc, bo to więcej niż mleko” – wyjaśnia Ewa Kubat- Pawłowska, Starszy Kierownik marki Bebiko Junior.

[1] Wartości te zostały opracowane na podstawie porównania ilości składników zawartych w dwóch kubkach 200 ml mleka modyfikowanego Bebiko Junior i dwóch kubkach 200 ml mleka krowiego 2%. [2] Bebiko Junior 3 NUTRIflor Expert, Bebiko Junior 4 NUTRIflor Expert, Bebiko Junior 5 NUTRIflor Expert. [3] Weker i wsp. Poradnik żywienia dziecka w wieku od 1. do 3. roku życia. Instytut Matki i Dziecka, 2012. [4] Weker i wsp. Poradnik żywienia dziecka w wieku od 1. do 3. roku życia. Instytut Matki i Dziecka, 2012. [5] Weker i wsp. Poradnik żywienia dziecka w wieku od 1. do 3. roku życia. Instytut Matki i Dziecka, 2012. [6] W przeliczeniu na kg masy ciała, zgodnie z: Normy żywienia dla populacji Polski, pod red. M. Jarosza, IŻŻ, Warszawa 2017. [7] Weker H., Barańska M., Strucińska M., Poradnik żywienia dziecka w wieku od 1. do 3. roku życia, Instytut Matki i Dziecka, 2012.[8] Bebiko Junior 3 NUTRIflor Expert, Bebiko Junior 4 NUTRIflor Expert, Bebiko Junior 5 NUTRIflor Expert.[9] Wartości te zostały opracowane na podstawie porównania ilości składników zawartych w dwóch kubkach 200 ml mleka modyfikowanego Bebiko Junior i dwóch kubkach 200 ml mleka krowiego 2%. [10] Weker H, Instytut Matki i Dziecka, Warszawa 2016 ( raport z badania: Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku od 5. do 36. miesiąca życia - badanie ogólnopolskie 2016) badanie przeprowadzone we współpracy z Fundacją Nutricia.[11] W przeliczeniu na kg masy ciała, zgodnie z: Normy żywienia dla populacji Polski, pod red. M. Jarosza, IŻŻ, Warszawa 2017.

Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

O Bebiko 2

Bebiko 2 to ekspert od szczęśliwych brzuszków. Marka posiada w swoim portfolio mleka następne oraz mleka modyfikowane wzbogacone w witaminy i składniki mineralne dla dzieci po 1. roku życia, w pełni dostosowane do potrzeb żywieniowych rozwijającego się dziecka w różnym wieku. Więcej informacji o ofercie produktów Bebiko 2 znaleźć można na stronie www.BebiKlub.pl.

O Nutricia

Nutricia, oferując rozwiązania żywieniowe, pomaga dbać o zdrowie i dobre samopoczucie w kluczowych momentach życia człowieka. Firma jest liderem w sprzedaży produktów dla niemowląt i małych dzieci[1] oraz żywności medycznej dla osób wymagających specjalnej diety[2]. Od ponad 120 lat tworzy wartościowe produkty, dopasowane do potrzeb konsumentów na różnych etapach życia i dostosowane do zróżnicowanych potrzeb żywieniowych. W ofercie firmy znajdują się m.in. produkty dla niemowląt i małych dzieci (mleka modyfikowane marki Bebiko 2, Bebilon 2, żywność uzupełniająca marki BoboVita), a także żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do podaży doustnej (marki Bebiko 2, Bebilon 2 oraz m.in. Nutridrink, Nutridrink Protein, Cubitan), jak również do podaży przez zgłębnik (m.in. preparaty linii Nutrini i Nutrison). Receptury wszystkich produktów oparte są na najnowszych osiągnięciach naukowych oraz szerokiej wiedzy na temat składników odżywczych i ich roli w organizmie. Nutricia Polska powstała w 1993 roku z połączenia polskiej firmy i zagranicznego inwestora. Dziś firma w warszawskiej siedzibie oraz w dwóch fabrykach w kraju – w Opolu oraz w Krotoszynie – zatrudnia ponad 1200 pracowników. Fundacja Nutricia od 1996 roku konsekwentnie edukuje w obszarze żywienia niemowląt i małych dzieci oraz pacjentów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, a także wspiera działalność badawczo-naukową środowiska medycznego.

Nutricia jest częścią grupy spółek DANONE – producenta żywności dopasowanej do potrzeb odbiorców na każdym etapie życia. W Polsce DANONE działa w 3 obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywienie specjalistyczne, obejmujące żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (Nutricia). Wszystkie spółki DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz misja niesienia zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe. Poprzez oferowane produkty oraz realizowane projekty i programy – w myśl wspólnej wizji One Planet. One Health – spółki DANONE zachęcają do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych na co dzień, a także przyczyniają się do zdrowia kolejnych pokoleń i lepszego stanu naszej planety.W 10 lokalizacjach w kraju zatrudnienie znajduje ponad 3 000 osób rozwijających się zawodowo w bezpiecznym i przyjaznym środowisku pracy. Poznaj grupę spółek DANONE, odwiedzając nową stronę internetową www.danone.pl.

[1] Nutricia za Nielsen, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Food), sprzedaż wartościowa w okresie od marca 2019 do lutego 2020 w kategorii Żywność dla dzieci (kategoria rozumiana jako suma certyfikowanych: kaszek, deserów, napojów, przekąsek, mlek modyfikowanych oraz obiadków i zupek dla dzieci do 3 roku życia). [2] IQVIA, NFZ, Badanie „Żywienie dojelitowe w szpitalach” zrealizowane przez PEX PharmaSequence (2018).

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI