Dołącz do czytelników
Brak wyników

Newsy

15 grudnia 2020

Bakal Naturalnie – Nowe opakowania w 100% do recyklingu!

0 262

Marka Bakal wykonuje ważny ruch w kierunku ochrony środowiska, wprowadzając na rynek nowe, ekologiczne opakowanie w całości wykonane z materiału nadającego się do recyklingu. Pierwszym produktem dostępnym w nowej odsłonie jest Żurawina z linii Bakal Naturalnie bez dodatku cukru.

Nowe opakowania, z linii Bakal Naturalnie, wykonane są w 100% z folii  zdatnej  do recyklingu. Marka planuje sukcesywną zmianę materiałów, z których wykonane są opakowania, tym samym eliminując te, które nie nadają się do ponownego przetworzenia. Ponadto na opakowaniach umieszczone zostaną informacje o odpowiedniej segregacji, które pomogą konsumentom zutylizować je w prawidłowy sposób.Decyzja o wprowadzeniu nowych ekologicznych opakowań wynika przede wszystkim z troski o naturę oraz chęć wspierania ochrony środowiska. Wykorzystanie folii nadającej się do recyklingu jest istotnym krokiem, który wpływa na zmniejszenie produkcji plastiku oraz redukcji ilości odpadów. Pierwszym produktem, który zostanie wydany w nowym, opakowaniu będzie suszona Żurawina z linii Bakal Naturalnie. Bakal rozpoczyna zmiany od serii Naturalnie, jako iż linia ta promowana hasłem “Z miłości do bakalii. Z miłości do natury” reprezentuje świadomy wybór w trosce o środowisko oraz własne zdrowie. Owoce  żurawiny zostały wysuszone w całości bez dodatku cukru, a do złagodzenia jej naturalnego, kwaśnego smaku użyto soku jabłkowego. W rezultacie otrzymujemy idealnie wyważony słodko-kwaśny smak. Suszona Żurawina z linii Bakal Naturalnie znakomicie sprawdzi się jako zdrowa przekąska w ciągu dnia.

*****

O Bakal:
Bakal to marka, która już od 30 lat dostarcza na polski rynek najlepszej jakości bakalie. Firma została zbudowana na przekonaniu, iż bakalie mają moc wartości i ogrom zastosowań. Dlatego też w swoim portfolio posiada np. bakalie bez konserwantów, przekąski bakaliowe z małą ilością soli, orzeszki oraz migdały w czekoladzie czy suszone daktyle w kakao.

Motto firmy brzmi: ,,Z miłości do bakalii”.

Przypisy