Alergis Food Finder

Edukacja żywieniowa

Unia Europejska wspiera Alergików i osoby z nietolerancją pokarmową.

POLECAMY

Parlament Europejski, dostrzegł problem z którym zmagają się osoby cierpiące na alergię czy nietolerancję pokarmową. Powszechna niewiedza obsługi lokali gastronomicznych dotycząca alergenów czy nie pełna informacja o składnikach potraw serwowanych przez restaurację, często uniemożliwiają osobom o szczególnych preferencjach żywieniowych proste wyjście do restauracji z rodziną lub zjedzenie czegoś na mieście. Odpowiedzią na te potrzeby, jest rozwiązanie prawne nakładające na lokale gastronomiczne obowiązek informowania gości o alergenach pokarmowych znajdujących się w poszczególnych potrawach. W Polsce od grudnia 2014, oznaczenie karty menu w lokalu gastronomicznym, nie jest już tylko wyrazem dobrej woli ale prawnym obowiązkiem.

Problem z dostosowaniem kart menu.

Pomimo obowiązku prawnego i pomocy w oznaczeniu kart jaką oferuje portal Alergis, niewielu restauratorów oznacza alergeny w swoim menu. Osoby na dietach eliminacyjnych, nie mogą być pewni, czy w danej restauracji znajdą potrawy odpowiadające ich preferencjom albo co gorsza, mogą nieświadomie narazić się na komplikacje zdrowotne z powodu występowania w daniu alergenu, którego nie tolerują. Oprócz pomocy w oznaczeniu kart menu, Alergis proponuje wyszukiwarkę miejsca, w których są oznaczenia lub miejsc gdzie serwują dania bezglutenowe w formie aplikacji.

Aplikacja Food Finder

Aplikacja Alergis Food Finder na urządzenia mobilne (smartfony lub tablety)  będzie odpowiedzią na potrzeby osób na diecie eliminacyjnej. To narzędzie w łatwy sposób wskaże Ci restauracje, kawiarnie i  hotele które nie są obojętne na potrzeby osób o szczególnych preferencjach żywieniowych. W aplikacji można będzie sprawdzić, które miejsca w okolicy podają dania bezglutenowe lub mają oznaczone alergeny w swoim menu, a co za tym idzie rzetelnie informują o składzie swoich potraw. Dzięki funkcjonalności recenzowania dowiesz się jak oceniły dany lokal osoby, które podobnie jak Ty wykluczają z diety konkretne składniki żywieniowe.

Akcja crowdfundungowa, szansą na powstanie tej darmowej aplikacji.

Twórcy aplikacji, potrzebują pomocy w ostatniej fazie tworzenia tego rozwiązania. Zdecydowali się skorzystać z finansowania społecznościowego tzw. crowdfundingu. Akcja stwarza możliwość wspierania projektu dowolnymi kwotami, w zamian wspierający otrzymują atrakcyjne upominki. Alergis proponuje m.in. ręcznie rysowane portrety, książki kucharskie z bezglutenowymi przepisami czy unikatowe koszulki. Można także skorzystać z ułożenia spersonalizowanej diety, ale przede wszystkim przyczynić się do stworzenia pierwszej w Polsce aplikacji wyszukującej miejsca przyjazne osobom na diecie bezglutenowej oraz Alergikom. Aby wesprzeć projekt zapraszamy na stronę :

//wspieram.to/projekt/5142/alergis-food-finder

Dlaczego Alergis Food Finder może być dobrym rozwiązaniem?

Pierwsza w Polsce aplikacja w zasięgu Twojej ręki, która wskaże Ci miejsca gdzie możesz bezpiecznie zjeść posiłek.

1. Alergis cały czas pomaga właścicielom lokali gastronomicznych w prawidłowym oznaczaniu kart meny wg. 14 najpopularniejszych alergenów. Dzięki temu posiada ciągle powiększającą się bazę lokali rzetelnie informujących swoich gości o zawartości alergenów w potrawach. 2.  Lokale posiadające oznaczenia Menu bez Glutenu nadawane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie bezglutenowej, również będą w tej bazie. 3. Aplikacje będzie zupełnie darmowa! Każdy będzie mógł ją pobrać.

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI