Aflofarm pomaga Ukrainie

Newsy

W odpowiedzi na tragiczne wydarzenia mające miejsce na Ukrainie, Aflofarm Farmacja Polska rozpoczął działania pomocowe zarówno w zakresie pomocy finansowej, farmakologicznej i psychologicznej. Pierwsze transporty leków wyruszyły z Pabianic w czwartek.

 

POLECAMY

Jako firma rodzinna, nie pozostajemy obojętni na sytuację rodzin dotkniętych wojną - dlatego zdecydowaliśmy o przekazaniu 500 tys. zł wsparcia finansowego na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Mamy nadzieję, że te pieniądze w realny sposób pomogą poszkodowanym. Zdecydowaliśmy również o zorganizowaniu na dużą skalę pomocy farmakologicznej, która obejmie leki oraz wyroby medyczne. Na ten moment zaplanowaliśmy do przekazania ponad 70 tys. opakowań mówi Jacek Furman prezes zarządu Aflofarmu.

Pierwszy transport z pomocą medyczną wyruszył z Pabianic w czwartek. Kolejny transport, zawierający 23 tys. leków na receptę jest przygotowywany. Wartość przekazywanej pomocy medycznej to ponad 500 tys. złotych. 

Przekazanie środków finansowych oraz pomocy farmakologicznej to nie jedyne działania podjęte przez pabianickiego producenta leków. Firma zadecydowała się również o:

- wstrzymaniu współpracy z Rosją i Białorusią, w tym zatrzymaniu wysyłki towarów, które zostały już wyprodukowane na potrzeby rynku białoruskiego oraz o

 - odwołaniu audytu z Ministerstwem Zdrowia Białorusi zaplanowanego na bieżący tydzień.

Firma przymierza się również do przygotowania nowych miejsc pracy dla uchodźców z Ukrainy.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Urzędem Miasta Łodzi, uczestniczymy w spotkaniach spinających pomoc medyczną w ramach Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W pomoc uchodźcom włączyli się również pracownicy Aflofarmu. We wszystkich lokalizacjach firmy zorganizowano zbiórki rzeczowe. Zebrane dary zostaną przekazane rodzinom oraz dzieciom z Ukrainy, które już teraz znalazły schronienie w polskich domach i ośrodkach pomocy mówi Furman.

W tych trudnych chwilach firma nie zapomniała o swoich pracownikach oferując bezpłatne wsparcie psychologiczne wszystkim potrzebującym – szczególnie tym, dla których bieżące wydarzenia stanowią tragedię osobistą. Na szczególną pomoc mogą liczyć również pracownicy pochodzący z Ukrainy, firma wspiera uciekających przed wojną członków rodzin proponując pomoc w znalezieniu miejsca pobytu.  

Ukraińscy pracownicy mogą również liczyć na konkretną pomoc finansową, gdyż Aflofarm przygotowuje się do przekazania darowizny w wysokości 2000 zł  każdemu ze swoich ukraińskich pracowników, aby mogli przesłać je swoim bliskim na Ukrainie lub wykorzystać na potrzeby sprowadzenia rodzin do Polski.

Zgodnie z naszym hasłem na co dzień „Stoimy po stronie zdrowia”, lecz dziś każdy z pracowników Aflofarmu stoi również po stronie Ukrainy dodaje Jacek Furman.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI