26 lutego Środa z Profilaktyką - mierzymy się z cukrzycą !

Newsy

26 lutego w ramach akcji  „Środa z Profilaktyką” zmierzymy się z cukrzycą. Chcemy zwrócić uwagę jak ważną rolę w zapobieganiu cukrzycy typu 2 ma zdrowa dieta i aktywny styl życia. Cukrzyca to „głośny morderca”, a nie „cichy zabójca”, jak zwykliśmy mówić.  Już dekadę temu uznana epidemią XXI wieku, dziś przyjmująca wymiary pandemii. Cukrzyca to problem zdrowotny, społeczny i ekonomiczny. Dlatego konieczne są konkretne i mądre działania zwiększające efektywność profilaktyki i jakości opieki nad chorym na cukrzycę.

O problemie cukrzycy w Polsce informowaliśmy na konferencji prasowej w listopadzie 2019 roku z okazji opublikowania raportu NFZ.

Idziemy z cukrzycą na wojnę – wojnę o życie -  mówił wówczas Adam Niedzielski, prezes NFZ. Naprawdę nie trzeba wiele, aby zminimalizować ryzyko choroby, dlatego w naszych działaniach skupiamy się na profilaktyce, ponieważ zapobieganie jest znacznie skuteczniejsze niż drogie leczenie i farmakoterapia – podkreślał Prezes Funduszu.

POLECAMY

Jeśli chcesz poznać czynniki ryzyka wystąpienia stanu przedcukrzycowego i niezdiagnozowanej cukrzycy - to najbliższa Środa z Profilaktyką jest dla Ciebie!

W programie „Środy z Profilaktyką” m.in.:

edukacja i materiały informacyjne

pomiary poziomu glukozy we krwi

konsultacje i porady dietetyka

analiza składu ciała

konsultacje i porady przedstawicieli: Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków  i Stowarzyszenia Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii, którzy podzielą się swoją wiedzą jak zapobiegać cukrzycy i jak żyć z tą chorobą.

Ponadto:

- w Wielkopolskim OW w godz. 14.00-16.00 bezpłatnie - konsultacje z lekarzem diabetologiem – dr. n. med. Jolanta Pawelska,

- w Kujawsko-Pomorskim OW o godz. 10.30 będzie Śniadanie z mediami nt. cukrzycy – prelegenci: dr Zofia Ruprecht konsultant wojewódzki ds. diabetologii oraz pani prezes Gabriela Tomicka – PSD Oddział Kujawsko-Pomorski; a w godz. 11-12 dr Jacek Rzeszotarski – diabetolog będzie udzielał konsultacji,

- w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej- Curie w Zgierzu - konsultacje neurochirurga, chirurga, ortopedy oraz anestezjologa, pomiar cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego, a ratownicy medyczni będą edukować z pierwszej pomocy.

Dzięki współpracy NFZ z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków oraz dzięki uprzejmości Filmprodukcja.com – producentowi spotu „Cukrzyca – Niebezpieczny związek”, a także za zgodą aktorów – p. Jacka Braciaka i p. Agaty Buzek zapraszamy Państwa do naszych Oddziałów Funduszu do obejrzenia wspomnianego spotu.

Serdecznie zapraszamy po szczegółowe informacje na strony Oddziałów Wojewódzkich, prosimy o rozpowszechnianie informacji o akcji NFZ

 

 

 

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI