2 września NFZ rozpoczął emisję filmów edukacyjnych „Bezpieczni w czasie epidemii”

Zależy nam ogromnie, byście przeczytali tę informacje do końca.

Na czasie

Od 6 miesięcy wszyscy żyjemy w nowej rzeczywistości społecznej. Na nowo definiujemy „starą” higienę, przypominamy sobie dawno zapomniane zasady bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Dezynfekujemy otoczenie w wymiarze nie do pomyślenia jeszcze rok temu. Biomy się korzystać z pomocy lekarzy w przychodniach. Nikt z nas nie wie, jak długo przyjdzie nam żyć w aktywnej obecności koronowirusa. Wiemy natomiast, że potrzebujemy świadomej i skutecznej troski o siebie nawzajem.

2 września NFZ rozpoczął emisję filmów edukacyjnych „Bezpieczni w czasie epidemii”, a w nim 10 odcinków poruszających zagadnienia z różnych obszarów codziennego życia w dobie pandemii. Już dziś możemy Państwa zaprosić do obejrzenia 3 z nich.

POLECAMY

#Fakty #Higiena #POZ

Odcinek 1 - Fakty o COVID-19

W pierwszym odcinku cyklu „Wiedza oparta na faktach”, eksperci: dr n. ekon. Adam Niedzielski (minister zdrowia), prof. Zbigniew Gaciong (rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) i prof. Katarzyna Życińska (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA) oraz redaktor Tomasz Rożek rozprawią się z fake newsami dotyczącymi COVID-19, radzą również, gdzie szukać wiarygodnych i opartych na dowodach naukowych informacji.

- Podatność na teorie spiskowe jest chyba przyrodzona rodzajowi ludzkiemu i część osób nigdy nie zaakceptuje oficjalnych informacji - prof. Zbigniew Gaciong.

- W ramach infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia można zadać każde pytanie. Konsultanci są dobrze przygotowani do udzielenia odpowiedzi - dr n. ekon. Adam Niedzielski.

Odcinek 2 - Higiena

„Higiena i bezpieczeństwo” to drugi odcinek cyklu. Prof. Marcin Czech i dr Paweł Grzesiowski omawiają zagadnienia: jak ograniczyć transmisję koronawirusa, jakie znaczenie ma higiena w nowej rzeczywistości oraz co znaczy, być odpowiedzialnym wobec siebie i innych.

- Odpowiedzialność realizuje się w tym, że chroniąc siebie chronimy również naszych bliskich, nasze otoczenie – dr Paweł Grzesiowski. 

- Podstawą walki z koronawirusem jest zachowanie higieny - dr n. ekon. Adam Niedzielski.

Odcinek 3 - POZ

Nadchodzi jesień i sezon zachorowań na grypę. Szczególnie w czasie epidemii zastanawiamy się: jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej, kiedy zasięgnąć teleporady, a kiedy konieczna jest wizyta w poradni. Te i inne wątpliwości wyjaśniają dr Agnieszka Mastalerz-Migas (Konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej) i dr Michał Sutkowski (Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych) w odc. 3 cyklu „Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej”.

- Są choroby i problemy pacjentów, które możemy rozwiązać podczas spotkania na teleporadzie i są takie, które będą wymagały wizyty osobistej - dr Agnieszka Mastalerz-Migas.

Przedsięwzięciu patronują Ministerstwo Zdrowia oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Zapraszamy do obejrzenia opublikowanych odcinków:

Wiedza oparta na faktach - https://youtu.be/UVvr9YpAEbc

Higiena i bezpieczeństwo - https://youtu.be/a87D6dxHPj4

Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)? - https://youtu.be/EDhMwv6bfE0

Wszystkie filmy ( również w wersji z napisami) będzie można obejrzeć na kanale YouTube – Akademia NFZ.

Zapraszamy i prosimy o rozpowszechnianie!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI