19 lutego - Dzień walki z depresją - Środa z profilaktyką

Newsy

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja w roku 2020 będzie drugim najpoważniejszym problemem zdrowotnym świata.

Wciąż nie umiemy jednak swobodnie rozmawiać o tej chorobie, a 81 proc. badanych twierdzi, że depresja jest chorobą wstydliwą i nie należy się z nią afiszować.

19 lutego  „Środa z Profilaktyką” poświęcona będzie depresji.  „Nie oceniaj – wspieraj” – tym hasłem będziemy informować jak wspierać osoby zmagające się z depresją oraz podkreślać, że prowadzenie zdrowego i higienicznego stylu życia jest podstawą do zachowania dobrego nastroju i samopoczucia.

POLECAMY

 W programie „Środy z Profilaktyką” m.in.:

•                    edukacja i materiały informacyjne;

•                    możliwość konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą;

•                    popularyzacja informacji nt. depresji;

•                    spotkania ze stowarzyszeniami pacjentów.

Ponadto

•                    Warsztaty poświęcone depresji: jak rozpoznać depresje, do kogo się zwrócić o pomoc, co robić, by uniknąć depresji - odbędą się w delegaturze w Tarnowie: Zespół Przychodni Specjalistycznych (ul. Mostowa 6, budynek B).

•                    Pomorski OW NFZ zorganizuje  akcję wyjazdową do Centrum Pracy Seniorów i Seniorek w Gdańsku gdzie będziemy edukować czym jest depresja, gdzie szukać pomocy, jak wspierać ludzi chorych na depresję oraz mówić o profilaktyce depresji ponieważ depresja często dotyka również ludzi, którzy przechodzą na emeryturę.

•                    w Zachodniopomorskim Oddziale NFZ odbędzie się spotkanie z dr n. med. Ryszardem Kamińskim, specjalistą psychologii klinicznej, psychoterapeutą. 

•                    O godz. 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego “Zrozumieć i Pomóc” w Poznaniu, odbędzie się wykład na temat depresji, który poprowadzi prof. dr hab. n. med. Jan Jaracz - psychiatra, profesor nauk medycznych; profesor nadzwyczajny i kierownik Katedry Psychiatrii Wydziału Lekarskiego II Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W spotkaniu udział wezmą przede wszystkim podopieczni Stowarzyszenia.

•                    W Łodzi - godz. 10-13 – konsultacje z ekspertami z Oddziału ds. Polityki Senioralnej Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. Każdy będzie mógł poznać szczegóły ww. projektu dedykowanego osobom, które szukają sposobu na radzenie sobie ze stresem związanym z życiem codziennym, sytuacją rodzinną bądź wypaleniem zawodowym.

W ramach współpracy z Fundacją Twarze Depresji, która jest partnerem NFZ w organizacji tej Środy, premierowo na Sali obsługi pacjentów będzie wyświetlany najnowszy spot - Twarze Depresji.

Kto z Państwa chciałby obejrzeć, zapraszamy do naszych Oddziałów Funduszu, a rzecznicy myślę że poczęstują dobrą herbatą :-)

Serdecznie zapraszamy po szczegółowe informacje na strony Oddziałów Wojewódzkich NFZ.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI