Dołącz do czytelników
Brak wyników

Konferencje, kongresy, szkolenia

29 stycznia 2019

Trzecia edycja Ogólnopolskiej Konferencji PAD „Psychika a Dietetyka” 23 - 24.03.2019 Łódź

0 532

Podczas dnia wykładowego zajmiemy się niezmiernie interesującą tematyką wpływu otyłości i alkoholu na gospodarkę hormonalną i proces neurogenezy, czy możliwości zapobiegania zmianom neurozwyrodnieniowych poprzez składniki diety. W głównej mierze, skupimy się jednak na osi mózg-jelita, gdzie zajmiemy się przekaźnictwem hormonalnym, czy związkiem między IBS, tryptofanem a serotoniną. Poświęcimy również uwagę roli diety w różnych zaburzeniach neurologicznych i nie zapomnimy o aspekcie motywacji! Wspaniałym dopełnieniem pierwszego dnia będzie sesja prac własnych, podczas której przedstawione zostaną najnowsze doniesienia naukowe z dziedziny psycho- i neurodietetyki.

W dniu warsztatowym natomiast, dowiemy się, jak projektować indywidualną drogę leczenia dla pacjenta otyłego oraz cierpiącego na zaburzenia odżywiania. Poszerzymy swoje umiejętności dotyczące motywowania siebie i swoich podopiecznych do zmiany i utrzymania korzystnych nawyków żywieniowych.

Zapraszamy po więcej informacji na www.pad.eletive.pl lub na serwis Facebook, gdzie umieściliśmy dedykowane wydarzenie - //www.facebook.com/events/1962989037142094/.

Jeszcze do końca stycznia obowiązują preferencyjne stawki udziału w konferencji.

Przesyłamy psycho- i neurodietetyczne pozdrowienia!

Komitet Organizacyjny Konferencji PAD

Przypisy