Dołącz do czytelników
Brak wyników

Recenzje

28 kwietnia 2021

NR 2 (Kwiecień 2021)

Recenzja książki Żegnaj, cukrzyco. Porady dla diabetyków i dla tych, którzy nie chcą nimi zostać

0 751

Z każdym rokiem zaskakujące jest to, jak w niezwykle szybkim tempie wzrasta liczba osób chorujących na cukrzycę. Aktualne dane wskazują, że na świecie żyje ponad 463 mln osób z cukrzycą. Większość zadaje sobie pytanie, dlaczego z roku na rok cukrzyca zatacza coraz szersze kręgi. Być może dlatego, że w dużej mierze zależy ona od naszego stylu życia. 
Hardy Walle, Uwe Gröber, Jörg Spitz w książce Żegnaj, cukrzyco. Porady dla diabetyków i dla tych, którzy nie chcą nimi zostać zajmują się problematyką głównie cukrzycy typu 2 i wspólnie dochodzą do wniosku, że cukrzycę można wyleczyć. Z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że jest możliwe odstawienie leczenia farmakologicznego w cukrzycy u zmotywowanych pacjentów skupiających uwagę na właściwym odżywianiu i aktywności fizycznej. Rozwiązania, jakie podają autorzy książki, potwierdzone przypadkami, wydają się zatem bardzo obiecujące. 
Książka składa się z ośmiu rozdziałów napisanych językiem przystępnym, zrozumiałym. Czyta się ją z dużym zainteresowaniem. Autorzy zwracają szczególną uwagę na zagrożenie, jakie przynosi postęp cywilizacyjny w kontekście zmian stylu życia. Człowiek jest istotą stworzoną do przebywania na świeżym powietrzu, do pokonywania o własnych nogach dużych dystansów i „polowania na pożywienie”. Aktualnie postęp technologiczny nam tego trochę zabiera, zaczynamy spędzać mnóstwo czasu w zamkniętych pomieszczeniach, bez dostępu do naturalnego światła,...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Roczną prenumeratę dwumiesięcznika Food Forum w wersji papierowej lub cyfrowej,
  • Nielimitowany dostęp do pełnego archiwum czasopisma,
  • Możliwość udziału w cyklicznych Konsultacjach Dietetycznych Online,
  • Specjalne dodatki do czasopisma: Food Forum CASEBOOK...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy