Poznaj sekrety pięknego życia w każdym wieku!

MATERIAŁY PRASOWE ARBONNE

Na czasie

Początek roku to doskonały czas, by zmienić swoje życie na lepsze. Jaką drogę jednak wybrać, by czuć się piękną i szczęśliwą? Mamy dla ciebie prostą receptę – 5 sekretów pięknego stylu życia według filozofii marki Arbonne – 100 % wegańskiej marki kosmetyków ze składnikami pochodzenia roślinnego.

Sekret 1. Rozpieszczaj skórę wyjątkowymi kosmetykami 

Stosuj kosmetyki oparte na najlepszych składnikach pochodzenia roślinnego, a twoja skóra odwdzięczy ci się pięknym, zdrowym wyglądem. Ty zaś zyskasz większą pewność siebie i poczujesz się naprawdę komfortowo. Takimi wyjątkowymi produktami są kosmetyki  z linii Arbonne AgeWell. Stworzono je na bazie innowacyjnych  składników, które mają udowodnione działanie w badaniach klinicznych i pozytywne opinie dermatologów.

POLECAMY

Ich receptury zawierają 3 kluczowe składniki: 

bakuchiol - roślinny zamiennik retinolu, który tak jak on wygładza drobne i głębsze zmarszczki;  stabilizowaną witaminę C, która wspomaga kolagen poprzez nawilżanie;wyciąg z roślinnych komórek macierzystych pozyskanych w zrównoważonym procesie (tj. bez użycia pestycydów i z poszanowaniem środowiska), który pomaga poprawić ogólny wygląd skóry pod względem blasku, elastyczności oraz jędrności.

Sekret 2. Zadbaj o swoją skórę właściwie się odżywiając  

Skóra jest największym organem w naszym ciele i odbija wszystko - co dobre i złe - dzieje się w naszym organizmie. Jednocześnie, niestety, jako ostatnia otrzymuje składniki odżywcze z pokarmów, którymi odżywiamy organizm. Do wykarmienia przed nią w kolejce są narządy wewnętrzne, mózg, układ hormonalny, mięśnie… Dlatego tak bardzo ważne jest, byśmy jadły tak, by wysycić organizm prozdrowotnymi substancjami na tyle, by nakarmił jeszcze skórę. I urodę! Będzie nam za to wdzięczna - a wraz z wiekiem coraz bardziej - mówi Ewa Bakota, dietetyk z Dietakontaktowa.pl

Sekret 3. Stosuj różne techniki radzenia sobie ze stresem 

Stosuj różne techniki radzenia sobie ze stresem Stres niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Od razu też odbija się na kondycji naszej skóry – może dochodzić do nasilenia zmian trądzikowych, zwiększonej produkcji sebum, odwodnienia skóry, utraty jej właściwego kolorytu, a także szybszego powstawania zmarszczek. W stresie bowiem mamy intensywniejszą mimikę, a także dochodzi do zwiększonego wydzielania wolnych rodników, które przyśpieszają starzenie się skóry. Niestety nie jesteśmy w stanie uchronić się od tzw. stresorów (źródeł stresu). Możemy jednak nauczyć się, jak radzić sobie ze stresem, by koszty naszego powrotu do stanu równowagi były jak najniższe. Co możemy dla siebie zrobić?

Sekret 4. Miej regularny kontakt z przyrodą 

Aby czuć się szczęśliwsza i mieć piękniejsze życie, zadbaj także o to, by regularne przebywać na łonie natury. Od dawna wiadomo, że kontakt z przyrodą powoduje znaczny przypływ sił witalnych i poprawę naszego samopoczucia. Przebywając na świeżym powietrzu, czujemy się po prostu szczęśliwsi. Korzyści też czerpie nasza cera. Skóra lepiej oddycha, odzyskuje właściwy koloryt i jest dobrze nawilżona. Przy czym musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie cery za pomocą odpowiednich kosmetyków – latem kremów ochronnych z filtrem, a zimą kremów chroniących przed mrozem i zimnym wiatrem. Dzięki temu zapobiegniemy uszkodzeniom bariery hydro-lipidowej naskórka. Mając na uwadze dobroczynny wpływ przyrody, powinniśmy większą uwagę przywiązywać do otoczenia, w którym mieszkamy lub pracujemy. Jeśli w pobliżu mieści się las lub park, warto wygospodarować sobie przynajmniej kilka minut w ciągu dnia, by zresetować głowę w tak miłym otoczeniu. Ukojeniem mogą też być zielone krajobrazy za oknem lub rośliny doniczkowe, które warto mieć w swoim biurze lub mieszkaniu.

Sekret 5. Dbaj o środowisko naturalne

Dostając tak wiele od przyrody, powinniśmy pamiętać o tym, aby się o nią troszczyć. Na całym świecie opakowania zamieniają się w setki milionów ton odpadów każdego roku. W skali globalnej tylko około 35%–65% odpadów jest poddawanych recyklingowi, a pozostałe odpady obciąż
 zaśmiecają środowisko. Dlatego warto w naszych noworocznych postanowieniach uwzględnić różne działania proekologiczne. Jednym z nich jest globalny program recyklingowy ArbonneCycle™, który daje drugie życie opakowaniom po produktach Arbonne. Choć większość tych opakowań nadaje się do recyklingu w ramach lokalnej gospodarki odpadami, niektóre ich elementy są trudne do konwencjonalnego przetworzenia. Dzięki programowi ArbonneCycle™ elementy te nie trafią na wysypisko. Program działa w każdym kraju, w którym obecna jest marka Arbonne. W Polsce przebieg on według następujących zasad:

- Krok 1: Zbierz puste opakowania po produktach Arbonne.

- Krok 2: Wejdź na stronę internetową arbonne.com i kliknij napis ARBONNECYCLE w stopce, aby sprawdzić, czy Twoje opakowanie po produkcie kwalifikuje się do programu ArbonneCycle™.

- Krok 3: Włóż kwalifikujące się elementy do pudełka (wskazówka: użyj pudełka, w którym zostało ci dostarczone twoje zamówienie Arbonne). Przed wysyłką upewnij się, że opakowania są suche oraz że pudełko jest wypełnione.

- Krok 4: Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Arbonne pod adresem e-mail arbonnecycle@arbonne.pl, aby zamówić etykietę zwrotną.

- Krok 5: W widocznym miejscu na kartonie do przesyłki zwrotnej umieść duży napis: ARBONNECYCLE, przyklej opłaconą etykietę wysyłkową obok niego, a następnie zanieś wypełnioną paczkę do placówki lokalnego przewoźnika.

Do 2025 roku marka Arbonne zobowiązuje się, że wszystkie jej opakowania będą spełniały wymogi gospodarki obiegu zamkniętego, co oznacza, że będą mogły być poddawane recyklingowi, ponownie wykorzystywane, uzupełniane, przekazane do innego zastosowania lub kompostowane – i nie będą skazane na dożywocie na wysypisku.

Czy jesteś gotowa na takie kompleksowe zmiany w 2021 roku?

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI