Dołącz do czytelników
Brak wyników

Na czasie

3 września 2019

Owoce z jogurtem świetnie sprawdzą się podczas letnich wycieczek. Jakie połączenia są odpowiednie dla niemowlęcia?

0 521

Różnorodność w diecie jest bardzo ważna, ponieważ to dzięki niej łatwiej jest zrealizować zapotrzebowanie malucha na kluczowe składniki odżywcze[1]. Kiedy niemowlę poznało i zaakceptowało już pierwsze warzywa i próbuje owoców czy kaszek, warto podać mu owoce w połączeniu z kremowym jogurtem. Dzięki temu przygoda z nowymi smakami będzie jeszcze ciekawsza. Czym się kierować przy wyborze takich produktów, aby mieć pewność, że są dopasowane do wymagań młodego organizmu, podpowiada ekspert BoboVita Ewa Skwarek

 

[1] Pilch W. i in., Racjonalne odżywianie i jego wpływ na zdrowie, Hygeia Public Health 2011, 46 (2): 244-248.

Czy połączenie owoców z jogurtem to odpowiednia propozycja dla niemowląt?

Oczywiście – owoce z jogurtem to świetna propozycja dla dziecka, które jest na etapie rozszerzania diety. Kiedy maluszek pozna i zaakceptuje smak pierwszych warzyw, owoców czy kaszek, z każdym miesiącem jego jadłospis staje się coraz bogatszy i coraz bardziej urozmaicony. Z czasem przychodzi czas na rozpoczęcie przygody z owocami w połączeniu z innymi składnikami, np. z jogurtem. Takie propozycje dobrze sprawdzą się zarówno w domu, jak i podczas podróży czy na wyjeździe, kiedy maluch zgłodnieje. Dzięki temu już w pierwszym roku życia niemowlę zapozna się z bogactwem różnorodnych smaków, zapachów, kolorów oraz konsystencji. Przykładem propozycji odpowiednich dla malucha są 4 kremowe nowości BoboVita JogoMi! – wyjątkowo pyszne kompozycje owoców, takich jak mango z marakują czy truskawki z malinami i kremowym jogurtem zamknięte w wygodnych tubkach, które można podać maluszkowi w każdej chwili.

Dlaczego musy owocowe przeznaczone dla najmłodszych to dobry pomysł na urozmaicanie diety malucha?

Warto pamiętać, że już od początku rozszerzania diety niemowlęcia istotne jest urozmaicanie jego menu o różnorodne produkty. Ma to znaczenie nie tylko dla uzupełniania jego codziennego menu w ważne dla rozwoju składniki odżywcze, ale także przyzwyczaja dziecko do akceptacji nowych smaków[1]. Zapoznając malucha z różnorodnymi smakami, rodzice uczą go nawyku próbowania i otwartości na nowości. Musy dedykowane najmłodszym to produkty, które stanowią wsparcie w urozmaicaniu jadłospisu niemowlęcia – zawierają pyszne połączenia owoców w różnych wariantach smakowych, również z dodatkiem kremowego jogurtu. Ponadto ich konsystencja i skład są dopasowane do etapu rozwoju niemowląt – świadczy o tym widoczne na opakowaniu wskazanie wieku, od jakiego można podać je maluchowi, np. po 6. czy po 8. miesiącu życia.

Czy takie produkty trzeba przechowywać w lodówce?

BoboVita JogoMi! zgodnie z przepisami prawa nie zawierają konserwantów, barwników oraz wzmacniaczy smaku i nie wymagają przechowywania w lodówce[2]. Wszystko dzięki hermetycznemu opakowaniu i zastosowaniu procesu pasteryzacji, w wyniku którego zawarty w tubkach jogurt nie zawiera żywych kultur bakterii, wymagających przechowywania w warunkach chłodniczych. Do tego tubki są lekkie i poręczne, dlatego świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i na spacerze, a nawet podczas podróży na wakacje. To bezpieczny sposób na uzupełnianie jadłospisu malucha w rozmaitych okolicznościach.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

 

[1] Rybak A. i inni, 2009. Zaburzenia karmienia u dzieci. Standardy Medyczne, Pediatria, 6, 802-815.

[2] Dotyczy produktów zamkniętych fabrycznie – po otwarciu tubka może być ponownie zamknięta i przechowywana w lodówce przez 24 godziny pod warunkiem, że dziecko nie jadło bezpośrednio z niej.

Przypisy