NATURA FOOD & BE ECO - IV TARGI EKOLOGICZNEGO STYLU ŻYCIA

Konferencje, kongresy, szkolenia

W terminie 13-15.10.2017 r. w Łodzi odbędzie się X jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VI edycja Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO. Targi na stałe wpisały się w kalendarz imprez wystawienniczych w Polsce i w Europie dedykowanych branży produktów ekologicznych i naturalnych. 

POLECAMY

NATURA FOOD i beECO to imprezy o ugruntowanej pozycji, na które cała branża czeka z niecierpliwością. Tegoroczna edycja to blisko 350 wystawców z Polski, Czech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Litwy, Białorusi, Szwecji czy Ukrainy – oferujących szeroką gamę ciekawych produktów i rozwiązań, które są znane konsumentom oraz takich, które dopiero co pojawiły się na rynku. Każdy odwiedzający Targi, który związany jest zawodowo z branżą biożywności i produktami ekologicznymi będzie miał szansę nawiązać nowe kontakty biznesowe, odbyć spotkania branżowe oraz poszerzyć swoją wiedzę, uczestnicząc w bogatym programie wydarzeń tj. Akademia Biokuriera, Forum EKObranży, BIObiznes Forum, Konkurs o Złoty Medal NATURA FOOD, Konkurs o Złoty Medal beECO, rozstrzygnięcie konkursów EkoInnowacje oraz Tygiel Smaków.

Ekologiczna żywność, ekologiczne produkty codziennego użytku i ekologiczny styl życia na stałe wpisały się w naszą codzienność. Podążanie trendem eko to już nie tylko moda, ale konieczność, wynikająca z idei zrównoważonego rozwoju czy dbałości o zdrowie i środowisko naturalne. Dlatego Targi to również szereg wydarzeń towarzyszących, skierowanych do miłośników zdrowego stylu życia, pasjonatów gotowania, osób borykających się z problemem alergii, czy też wszystkich, którzy zamierzają podjąć wyzwanie życia
w stylu eko. To właśnie dla nich dedykowane są: 2 Ogólnopolskie Spotkanie Blogerów Kulinarnych,
2 Forum Alergii,  pokazy i konkursy kulinarne w strefie Chwyć byka za rogi, bezpłatne porady i konsultacje
z ekspertami oraz degustacje produktów przygotowane przez wystawców.

Targi NATURA FOOD i beECO to miejsce dla wszystkich, którym nie jest obca maksyma „jestem tym co jem, jak żyję i co mnie otacza”.

IV Forum EKObranży

13 października 2017 (piątek)

IV Forum Ekobranży organizowane przez redakcję magazynu EKOdostawcy już od 4 lat nie tylko trafnie diagnozuje sytuację ekobranży, ale pozwala też poznać najważniejsze kierunki rozwoju
w tym sektorze. Podczas Forum omówione zostaną perspektywy rozwoju rynku ekoproduktów w obliczu ostatnich zmian oraz znaczenie w dystrybucji oraz promocji certyfikowanej żywności w delikatesach. Udział wydarzeniu biorą zarówno liderzy w ekobranży, jak również dystrybutorzy, producenci, przetwórcy, detaliści, menedżerowie delikatesów, przedstawiciele dużych sieci handlowych, a także cenieni eksperci branżowi. 

BIObiznes Forum
14-15 października 2017 (sobota, niedziela)

BIObiznes Forum to cykl spotkań dla właścicieli i pracowników sklepów z ekoproduktami a także restauratorów i pracowników gastronomii. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie działania poza sprzedażą przyciągną klientów, co trzeba wiedzieć, otwierając sklep specjalistyczny, jakie są zalety certyfikacji, jak wykorzystać badania shooperowe oraz  social media w promocji własnej marki, sklepu czy restauracji.  BIOBIZNES FORUM ma charakter otwarty.

AKADEMIA BIOKURIERA
14 października 2017 (sobota)

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "Skuteczna sprzedaż w ekosklepie. Jak to zrobić w czasach ekspansji sieci?".

Karol Przybylak redaktor naczelny Magazynu Biokurier wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeprowadzi panel dyskusyjny z udziałem publiczności. Wspólnie odpowiedzą na pytania, jakie atuty i potencjał mają  specjalistyczne sklepy
z żywnością ekologiczną oraz jak skutecznie wykorzystać te cechy w walce
z poszerzającym się gronem konkurentów.

2 OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE BLOGERÓW KULINARNYCH - 14 października 2017 (sobota)

Zapraszamy na spotkanie z najprawdziwszym smakiem i rozmowę
o naturze, ekologii, podróżach kulinarnych i sile opowieści.
Do udziału zachęcamy blogerów kulinarnych, lifstylowych, propagatorów zdrowego stylu życia oraz bycia fit. 2 Ogólnopolskie Spotkanie Blogerów Kulinarnych to okazja do aktywnego networkingu i nawiązania biznesowych znajomości. Dla uczestników przygotowaliśmy szereg atrakcji mi.in.: warsztaty kulinarne, pokazy kulinarne, gra miejska w przestrzeni targowej EKO Karuzela, degustacje z pasji do dobrego jedzenia, spotkania i porady, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 2 FORUM ALERGII

15 października 2017 (niedziela)

Wiedzę związaną z alergiami będzie można pogłębić w trakcie 2 Forum Alergii (15.10), które zostało przygotowane wspólnie z redakcją Hipoalergiczni,
a poprowadzi je redaktor naczelna Magazynu Hipoalergiczni – Żaneta Geltz, której gośćmi specjalnymi będą dr Danuta Myłek oraz Davina Reeves Ciara.  Uczestnicy forum uzyskają informacje o różnych rodzajach alergii, dowiedzą się jak komponować dietę alergika z wykorzystaniem naturalnych produktów oraz jaką rolę w walce z alergią pełnią kosmetyki naturalne. Poruszone zostaną tematy chorób autoimmunologicznych. Prowadząca wyjaśni prawidłowe znaczenie słowa "hipoalergiczny" oraz zdemaskuje "hipoalergiczną ściemę". Podczas Forum odbędzie się również kolejny etap odsłony projektu DOM ALERGIKA, w którym znajdą się ciekawe rozwiązania wnętrzarskie.

STREFA POKAZÓW KULINARNYCH

13 - 15 października 2017 (piątek - niedziela)

Strefa pokazów kulinarnych już na stałe wpisała się w targi NATURA FOOD i w bieżącym roku odbędzie się pod hasłem "Chwyć byka za rogi". Pieczę nad strefą pełni Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych "Polska Ekologia". Wśród punktów programu znajdują się pokazy kulinarne z wykorzystaniem ekologicznej wołowiny, konkurs dla uczniów szkół gastronomicznych, konkurs i warsztaty w ramach 2 Ogólnopolskiego Spotkania Blogerów Kulinarnych.

KONKURS O ZŁOTY MEDAL NATURA FOOD 2017

13 października 2017 (piątek)

Już po raz dziesiąty wręczymy  nagrody w konkursie o Złoty Medal NATURA FOOD. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych produktów ekologicznych, naturalnych i tradycyjnych prezentowanych podczas Targów.  Złoty Medal  NATURA FOOD  jest synonimem wysokiej jakości produktu i bardzo często wykorzystywany jest do promocji na rynku. Jest to wyjątkowe wyróżnienie, które cieszy się ogromnym uznaniem zarówno wśród wystawców jak i odwiedzających.  

KONKURS O ZŁOTY MEDAL beECO 2017

13 października 2017 (piątek)

Po raz pierwszy wyłonimy laureatów Konkursu o Złoty Medal Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO. Produkty ocenione zostaną w  pięciu kategoriach: produkty ekologiczne, produkty naturalne, produkty innowacyjne, produkty hipoalergiczne oraz produkty wegańskie.

Aktualne informacje dostępne są na naszej stronie
www.naturafood.pl; www.beeco.com.pl  

 

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI