Kuchnia w stylu modern glam

Na czasie

Ekstrawagancja i przepych to cechy, które nie idą w parze z popularnym ostatnio w polskich domach skandynawskim minimalizmem. Jednak coraz więcej Polaków „wychodzi” z białych ścian i szarych mebli, śmielej nadając swym wnętrzom niepowtarzalnego charakteru i dozy luksusu. O kuchniach w stylu modern glam, który powala z nóg wyrafinowaną, a także nowoczesną elegancją opowiada Kamila Prałat – ekspertka firmy SOLGAZ.

 

Kuchnia w stylu modern glam to połączenie nowoczesnych rozwiązań wnętrzarskich ze stylowymi, niekiedy hollywoodzkimi, niebanalnymi dodatkami. Choć kluczem w tym nurcie jest przepych, ważne jest, aby nie przesadzić z ilością zdobień – należy zachować odpowiedni balans, aby nie przytłoczyć całego pomieszczenia. Tak powstały eklektyzm to szykowna aranżacja, kładąca nacisk na wyposażenie odcieniach bieli, złota i pasteli, często będąc przełamanym elegancką czernią. Jak podpowiada Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ, w kuchni modern glamour stawiamy na meble w wersji B&W, posiadające drewniane, frezowane fronty ze złotymi uchwytami lub też gładkie na wysoki połysk:

POLECAMY

Fot. SOLGAZ

- Takie zestawienie dopełniamy białym lub czarnym, marmurowym blatem. Bardzo dobrym pomysłem będzie tutaj również marmurowy zlewozmywak oraz złota, błyszcząca bateria. Całość aranżacji idealnie dopełnią szklane akcenty – na przykład stół ze szklanym blatem, posiadający chromowane nogi i ramę.

Wysoki połysk to nie tylko fronty – ważną rolę odegrają tu również dodatki. Jak dodaje ekspertka SOLGAZ, doskonałym pomysłem są tu lustra, które optycznie powiększą naszą kuchnię. Mogą być one w ozdobnych ramach i pełnić rolę obrazu, jak i mniejszych dekoracji. Aranżację modern glam powinno też uzupełniać piękne oświetlenie. Błyszczące lampy, kryształowe żyrandole, migocące i połyskujące klosze – to stylu nowoczesnej elegancji lubi najbardziej. Pamiętajmy, aby jednak nie przesadzić z ilością świecidełek i nie zrobić z kuchni „choinki”.

Styl modern glam – jak dobrać sprzęt AGD?

W przypadku sprzętów AGD, modern glamour stawia na designerskie i minimalistyczne urządzenia, przeznaczone do zabudowy meblowej oraz wykończone na wysoki połysk. Dzięki nim, nasza kuchnia w stylu modern glam nie tylko zyska elegancki i przyciągający wzrok wygląd, ale również pozwoli na  optyczne powiększenie pomieszczenia, tworząc gładką i harmonijną przestrzeń.

W kuchni urządzonej w tym stylu, bardzo dobrze sprawdzą się  płyty gazowe w technologii „gaz pod szkłem”, odznaczające się  wysoce minimalistycznym i eleganckim wyglądem.

- Oprócz doskonale gładkiej tafli, warto również zwrócić uwagę na koszty eksploatacji tego urządzenia – płyty „gaz pod szkłem” zużywają nawet do 50% gazu w stosunku do innych kuchenek. W przypadku innych urządzeń, nie zapominajmy również o okapie i piekarniku – najlepiej, by były one z tej samej linii produktowej. Dzięki temu zachowamy harmonię, a także spójną całość naszej aranżacji. – mówi ekspertka SOLGAZ.

Fot. SOLGAZ

Kuchnia w stylu modern glam to połączenie nowoczesnych rozwiązań z hollywoodzkim designem. Projektując to pomieszczenie, musimy pamiętać nie tylko o odpowiednim wyposażeniu, ale także o i możliwościach nowoczesnych sprzętów AGD. Rozwiązania kuchenne dostępne w ofercie SOLGAZ spełniają wymagania kuchni o różnym metrażu. Wśród nich znajdują się innowacyjne płyty kuchenne oparte na technologii gaz-pod-szkłem, które jednocześnie oferują możliwość korzystania z najtańszego paliwa w Polsce oraz cieszenia się korzyściami płynącymi z braku wystających rusztów i otwartego płomienia.

O SOLGAZ:

SOLGAZ sp. z o.o. – polska firma z branży AGD założona w 2002 roku. SOLGAZ tworzy ceramiczne płyty gazowe oparte na opatentowanej przez nich technologii typu gaz-pod-szkłem (tzw. „bezpłomieniowe płyty gazowe”). W ofercie SOLGAZ dostępne są również płyty indukcyjne, piekarniki i okapy.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI