KONFERENCJA OŚ JELITO-WĄTROBA-MÓZG

Konferencje, kongresy, szkolenia

21 listopad 2020r. Online

Kochani,

Spotykamy się z Wami po raz ósmy. Po raz pierwszy w pandemicznej wersji on line. Na przestrzeni ostatnich czterech lat stworzyliśmy platformę do wymiany doświadczeń związanych z mikrobioty jelitową. W tym roku kontynuujemy temat i zajmiemy się funkcjonalnym powiazaniem miedzy chorym –a  jego bakteriami jelitowymi, jelitem, wątrobą i mózgiem. To wyzwanie dla wykładowców a z drugiej strony konfrontacja z rzeczywistością, w której często spotykamy dysbiotycznego pacjenta wymagającego opieki gastrologa, dietetyka i nierzadko psychiatry.

POLECAMY

Powiemy w jaki sposób nieprawidłowa mikrobiota jelitowa zmienia funkcje osi jelito - mózg - wątroba. Będziemy mówić o zaburzeniach osi jelitowej w skali mikro - dysbiozie, „cieknącej” barierze jelitowej, markerach zapalnych i immunologicznych. A także w skali makro – omawiając konkretne jednostki chorobowe wynikające z dysbiozy i zaburzeń bariery jelitowej. Wrócimy do zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju i depresji, a także do chorób zapalnych jelita i zaburzeń czynnościowych jelita. Na koniec – nowość! Przyjrzymy się powiązaniom pomiędzy mikrobiota a chorobami wątroby!

Jak co roku pokażemy zagrożenia ale i rozwiązania. Będziemy mówić językiem nauki i praktyki. Naszymi wykładowcami będą lekarze, dietetycy, biotechnolodzy, immunolog. A to wszystko po to by móc lepiej zrozumieć schorzenia i holistycznie wspierać zdrowie naszych bliskich oraz pacjentów. Popatrzcie na program. Jest moc! Do zobaczenia on-line.

Prof. dr hab. Ewa Stachowska

Zapisy i informacje pod linikem

http://neurobiota.pum.edu.pl/?fbclid=IwAR3o_2PupskU1J6EJbI4vKZqYBZ-rLGeid4iAPJJAjlyvvplr14i6mawIL4

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI