Konferencja NUTRIBIOTA 2021

Konferencje, kongresy, szkolenia

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji online pt. "Pacjent po pandemii- jak COVID-19 zmienił naszą zawodową rzeczywistość?". Nutribiota 2021 odbędzie się 19 i 20 listopada 2021 roku.

Konferencja skierowana jest do specjalistów oraz studentów (lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów), ale również osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i pomóc osobom, które przechorowały COVID-19. 

Długofalowe skutki pandemii – jakie wyzwania stawia przed nami pocovidowy pacjent?

Zapraszając Państwa w zeszłym roku na konferencję miałam nadzieję, że obecne sympozjum będzie odbywało się w „normalnych” warunkach, że nasz świat (także zawodowy) wróci na stare tory. Teraz wiemy, że były to pobożne życzenia! Czekają nas nowe wyzwania, mimo braku wystarczająco zweryfikowanej wiedzy, musimy pomagać naszym pacjentom opierać się na doświadczeniach zdobytych zaledwie w ciągu roku. Coraz częściej szukamy odpowiedzi na proste pytanie – JAK SKUTECZNIE I BEZPIECZNIE MOGĘ POMÓC PACJENTOWI, KTÓRY PRZECHOROWAŁ COVID-19?

POLECAMY

Widzimy rosnącą rzeszę osób, które przechorowały COVID-19 i doświadczają długofalowych powikłań. Do specjalistów zaczynają napływać ozdrowieńcy z problemami neurologicznymi, psychicznymi, pulmonologicznymi, kardiologicznymi, żywieniowymi… Lista wydłuża się coraz bardziej.

Dla mnie pytanie zasadnicze brzmi, jak pomóc w terapii pacjenta po przebiegu żołądkowo – jelitowym z dysbakteriozą? Następnie staram się o odpowiedź, co doradzić osobie, która przed chorobą była bardzo aktywna fizycznie, a obecnie doświadcza dramatycznego spadku formy? Czy można implementować „stare” metody do nowej rzeczywistości? Co z pacjentami wyniszczonymi pobytem na OITach? Jak powinna przebiegać terapia w domu? Co z powikłaniami neurologicznymi oraz psychicznymi?

Stara sentencja mówi, że im więcej znaków zapytania tym bardziej jałowa dyskusja, ale nie tym razem i nie w tym gronie! Jak zwykle zaprosiliśmy do wykładów naszych sprawdzonych „naukowych” przyjaciół, praktyków i badaczy w jednym. Żelazną drużynę gwarantującą solidną porcję wiedzy.

 

Z całego serca zapraszam, bądźcie z Nami na kolejnej edycji Nutribiota.

Prof. dr hab. n. med. Ewa Stachowska
Główny organizator konferencji

 

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie: https://nutribiota.pum.edu.pl/ 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI