Kasia Dziurska i jej książka "Moje życie z hashimoto i SIBO"

Na czasie

Życie z chorobą Hashimoto bywa trudne. Ale jest także dobra wiadomość – może być zdecydowanie lepsze, gdy o nie zawalczysz. Kasia Dziurska. Sportsmenka i trenerka. Młoda, wysportowana i ambitna. Motywująca innych do zdrowego i aktywnego życia.

W trakcie treningów do „Dancing with the Stars. Tańca z gwiazdami” czuła się fatalnie, stała się senna i apatyczna. Mimo morderczego wysiłku – przytyła. Pojawiły się dokuczliwe dolegliwości i depresyjne nastroje.

Diagnoza spadła jak grom z jasnego nieba – choroba Hashimoto. Za chwilę wiadomość o kolejnej, skrywającej się pod tajemniczą nazwą SIBO.

POLECAMY

Trzydziestolatce, która idzie przez życie jak burza, trudno było pogodzić się z myślą, że już nigdy nie będzie całkowicie zdrowa. Jednak po etapie buntu nadszedł etap działania. Sportsmenka znalazła doświadczoną w leczeniu hashimoto lekarkę oraz dietetyczkę, której oddała kontrolę nad swoją dietą. Przede wszystkim jednak zwolniła tempo życia. Intensywne treningi zmniejszyła do minimum, zaczęła uprawiać jogę, stretching oraz polo dance. Po kilku miesiącach poczuła znaczącą poprawę.

Jestem na dobrej drodze do zdrowia – mówi Kasia Dziurska i motywuje kobiety dotknięte chorobą Hashimoto do walki o lepszą jakość życia.

W książce opowiada o trudnym doświadczeniu utraty kontroli nad własnym ciałem oraz o życiu z chorobą przewlekłą. Radzi, jak zrozumieć swoje ciało i jak pomóc mu powrócić do równowagi. Nie zabrało też informacji o tym, co czuje kobieta chora na chorobę Hashimoto i co powinni wiedzieć o chorobie jej bliscy.

 

Moje życie z hashimoto i SIBO

Osobista historia, rzetelna wiedza, sprawdzone porady

Kasia Dziurska

Data premiery: 11 grudnia 2019 r.

Format: 204 x 260 mm

Publikacja opiera się między innymi na rozmowach z lekarzami: endokrynologiem, internistami, oraz specjalistami: dietetykiem, psychologiem, seksuologiem. Zawiera także przepisy na posiłki, które wspierają proces leczenia.

Na zdjęciu autorka podczas wieczoru autorskiego, z ekspertkami, które na co dzień się nią opiekują. One też konsultowały książkę pod względem merytorycznym.

Sama autorka, już po premierze książki stwierdziła,  że dużo ją kosztowało przyznanie się do obu chorób – najpierw na swoim profilu w mediach społecznościowych, a potem – opisanie swojej codzienności  w książce:

Przyznam szczerze, że strasznie się stresowałam na samą myśl, że za chwilę wszyscy się dowiedzą o moich słabościach.

Mówię „słabościach”, bo tak naprawdę były to pierwsze sytuacje, z którymi nie potrafiłam sobie sama poradzić. Uważam siebie za silną kobietę, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, a jednak... ale już po tym czasie wiem, że był to dla mnie sprawdzian – test, czy dam sobie radę i wydaje mi się, że zaliczyłam go na ocenę celującą ;)

Potrzebowałam czasu, żeby nabrać sił do powiedzenia o tym głośno. Nie spodziewałam się tak pozytywnego odbioru i ogromnego wsparcia od moich obserwatorów, przyjaciół i rodziny! Cały czas dostaję dziesiątki wiadomości od dziewczyn. Są to zarówno podziękowania za tę książkę, ale także ich własne historie, którymi chcą się podzielić. Inne z kolei proszą o radę i słowa wsparcia.

Stworzyłyśmy naszą kobiecą grupę wsparcia – co jest cudowne i potrzebne! To utwierdza mnie w przekonaniu, że to co robię ma sens. Za każdy pozytywny sygnał do mnie skierowany bardzo dziękuję!

Kasia Dziurska – sportsmenka, trenerka personalna i motywatorka, mistrzyni świata Fitness Figure Classic, wicemistrzyni świata Bikini Fitness, mistrzyni Europy Ms Shape, wielokrotna mistrzyni Polski i zdobywczyni Pucharu Polski Ms Shape. Mistrzyni Anglii, wicemistrzyni Arnold Classic Europe w Fitness Gimnastycznym. W 2018 r. wytańczyła drugie miejsce w ósmej edycji „Dancing with the Stars. Tańca z gwiazdami”, a 2019 drugie miejsce w nowym programie TVP „Dance, Dance, Dance” wraz ze swoim narzeczonym, Emilianem. Fitness Motywator Gold Fitness 2015 i Super Motywator 2018.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI