III edycja programu „Lubella inspiruje i edukuje” zakończona!

Edukacja żywieniowa

„Lubella inspiruje i edukuje” to program edukacyjny o charakterze społecznym, który odbył się już trzeci rok z rzędu. W tegorocznej edycji programu wzięła udział rekordowa liczba uczestników – ponad 100 000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce. W ramach programu odbył się także konkurs, w którym szkoły zdobyły atrakcyjne nagrody.

Cykliczna kampania „Lubella inspiruje i edukuje” ma na celu edukację dzieci i młodzieży na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. III edycja programu „Lubella inspiruje i edukuje” trwała od 8 listopada 2017 r. do 15 stycznia 2018 r. i była skierowana do uczniów VI-VII klas szkoły podstawowej i II-III klas gimnazjum.

POLECAMY

W tym czasie  ponad 100 000 uczniów w całej Polsce wzięło udział w trzech inspirujących zajęciach. Nauczyciele otrzymali szczegółowe scenariusze lekcyjne i materiały dydaktyczne opracowane we współpracy z zespołem dietetyków i metodyków, na podstawie których przeprowadzili trzy kreatywne lekcje w swoich szkołach. Całość programu opierała się o zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie, wspólne gotowanie i grywalizację.

W ramach programu odbył się także konkurs, w którym do zdobycia były atrakcyjne nagrody. Zasady były proste – podczas ostatniej z trzech lekcji należało sfotografować przygotowane przez uczniów potrawy oraz uczestników przy pracy i przesłać zgłoszenie konkursowe. Z  kilkuset nadesłanych zgłoszeń  konkursowych wyłonione zostały 3 nagrody główne i 10 wyróżnień.  Prace były niezwykle inspirujące!

W trzech zwycięskich szkołach odbędą się warsztaty kulinarne z ekspertem kulinarnym marki Lubella – Michałem „Maglem” Myszkiewiczem podczas których młodzież będzie mogła wykazać się swoimi umiejętnościami, ale też skorzystać z wielu wskazówek i porad kucharza. Dodatkowo wręczone zostaną bony dla szkół o wartości 1500 zł każdy do realizacji na dowolny cel oraz specjalne karty podarunkowe o wartości 700 zł dla nauczycieli koordynujących do wykorzystania w sieci EMPIK.  Natomiast uczniowie 10 wyróżnionych klas otrzymają zestawy produktowe od Lubelli.

NAGRODY GŁÓWNE:

 1. Klasa IIIA z Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży
 2. Klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi
 3. Klasa IIIH z Gimnazjum nr 1 w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie

10 WYRÓŻNIEŃ:

 1. Klasa IIIA Gimnazjum, Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Żninie im. Powstańców Wielkopolskich
 2. Klasa IIB z Zespołu Szkół – Gimnazjum w Zalewie
 3. Klasa VI z Zespołu Szkół w Górznie
 4. Klasa IIIA z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach
 5. Klasa II Gimnazjum, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego
 6. Klasa IIIC z Gimnazjum Publicznego w Pruchniku
 7. Klasa IIA Gimnazjum, Szkoła Podstawowa w Grabownicy Starzeńskiej
 8. Klasa III z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej
 9. Klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. Kpt K. Filipowicza ,, Korda" w Dorohusku
 10. Klasa II z I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie z Oddziałami Gimnazjalnymi

Dodatkowo, każda szkoła, która wzięła udział w tegorocznej edycji  „Lubella inspiruje i edukuje” i wypełniła Ankietę Podsumowującą Program na stronie www.lubella.edu.pl otrzyma Certyfikat potwierdzający jej udział i zaangażowanie w edukację uczniów na temat zasad prawidłowego żywienia.

III edycja programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje” uzyskała patronat honorowy Krajowej Federacji Producentów Zbóż,  Koła Naukowego Dietetyków Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie, oraz Kuratoriów Oświaty.

***

„Lubella inspiruje i edukuje” to program edukacyjny o charakterze społecznym mający na celu wzrost świadomości znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka wśród uczniów polskich szkół. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Organizator programu, jako firma prowadząca działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, pragnie poszerzać wiedzę dzieci i młodzieży w zakresie zasad prawidłowego odżywiania oraz zachęcać do wykształcania właściwych, służących ich najlepszemu rozwojowi postaw – poprzez zachęcanie uczestników programu do spożywania produktów zbożowych i przygotowywania urozmaiconych potraw.  Dodatkowe informacje na temat programu znajdują się na stronie internetowej: www.lubella.edu.pl.

Przypisy

  POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI