II edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. "Nowe trendy w dietetyce"

Konferencje, kongresy, szkolenia

W imieniu społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie mam zaszczyt zaprosić Państwa na II edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Nowe trendy w dietetyce”, która odbędzie się 27 maja 2022 roku.

Konferencja ma za zadanie umożliwić wymianę doświadczeń i wiedzy na temat najnowszych osiągnięć z obszaru dietetyki.

Przedstawiciele nauki oraz praktycy zajmujący się na co dzień dbaniem o poprawę i promocje zdrowego stylu życia będą mieli okazje do konfrontacji swoich poglądów oraz zapoznania się z najnowszymi wynikami badań i wskazać kierunki rozwoju owej dziedziny. 

POLECAMY

Do udziału w konferencji zapraszamy osoby reprezentujące m.in.: instytucje związane z promocją zdrowia, zdrowego odżywiania się i aktywnego stylu życia oraz edukacji w tym zakresie oraz uczelnie i instytuty prowadzące badania w obszarze dietetyki.

Udział w konferencji jest bezpłatny, całkowity koszt ponosi organizator – Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

Tematyka konferencji zostanie podzielona na wystąpienia [ok. 20 min.] i panele z udziałem ekspertów [ok. 30 – 40 min], które będą transmitowane w formie online. 

Planowane jest wydanie monografii pokonferencyjnej opublikowanej w wersji elektronicznej.

Jesteśmy przekonani, że wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami wszystkich zainteresowanych tą tematyką grup zawodowych oraz instytucji edukacyjnych i specjalistycznych, działających na terenie naszego kraju, stworzy interdyscyplinarną przestrzeń wymiany myśli i poglądów oraz przyczyni się do dalszego rozwoju tej gałęzi nauki, jak również wpłynie pozytywnie na świadomość obywatelską w zakresie zdrowego trybu życia.

 

Głównymi zagadnieniami poruszanymi podczas konferencji będą między innymi:

•    probiotyki i prebiotyki w żywieniu człowieka,

•    mikrobiom człowieka,

•    edukacja żywieniowa,

•    rola diety w chorobach,

•    współczesne problemy żywieniowe,

•    wsparcie żywieniowe po COVID-19,

•    trendy konsumpcji,

•    rola dietetyka w szpitalnym zespole żywieniowym,

•    fakty i mity w dietetyce i żywieniu człowieka,

•    jakość, bezpieczeństwo i ocena żywności.

 

W przypadku zainteresowania udziałem w konferencji prosimy o przesłanie karty zgłoszeniowej oraz streszczenia prezentowanego wystąpienia na adres mailowy edukacja@wsiiz.pl  do 31 marca 2022 r., z dopiskiem w tytule maila: "Zgłoszenie – konferencja: Nowe trendy w dietetyce”

 

dr n. chem. Sebastian Grzyb

        Rektor Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI