I Ogólnopolski Kongres "Suplementy Diety - Prawo, Jakość, Zdrowie"

Konferencje, kongresy, szkolenia

Krajowa Rada Suplementów i Odżywek we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza Państwa na najważniejsze branżowe wydarzenie roku 2017 – I Ogólnopolski Kongres dotyczący funkcjonowania branży suplementów diety w Polsce. Kongres jest wydarzeniem poświęconym prezentacji najważniejszych, aktualnych problemów i zagadnień dotyczących suplementów diety, które obfitować będzie w panele dyskusyjne i wykłady prelegentów ze świata nauki i biznesu, gości z kraju i zagranicy. Kongres adresowany jest do producentów, dystrybutorów i osób zainteresowanych tematyką suplementów diety.

W czasie kongresu postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania nurtujące branżę suplementów diety w Polsce.

POLECAMY

Bloki tematyczne:

Zdrowie
Odpowiemy na pytanie: jak i kiedy suplementować? Co na to profesjonaliści? Przedstawimy wyniki najnowszych badań na przykładzie wybranych składników suplementów

Jakość
Omówimy dobór i jakość roślinnych składników suplementów diety. Przeanalizujemy problemy związane
z interpretacją limitów dla składników deklarowanych na etykiecie. Przedstawimy praktyczne aspekty badań trwałościowych suplementów diety i ich interpretację.

Prawo

Przeanalizujemy kluczowe zmiany prawne 2017 r. dot. obrotu suplementami diety. Omówimy praktyczne aspekty wprowadzania suplementów do obrotu. Omówimy autoregulację branży na tle innych aktów samoregulujących i przepisów prawa. Poznamy działania UOKIK

i omówimy współpracę z branżą suplementów diety.

Produkcja

Poruszymy temat jakości w procesie rozwoju i produkcji suplementów diety. Podejmiemy tematykę praktycznych aspektów negocjacji i realizacji umów kontraktowych. Zweryfikujemy kierunki przekazu marketingowego kierowanego do farmaceutów i lekarzy. Omówimy także temat rozliczeń podatkowych suplementów diety w kontekście pochodzenia produktu.

Patronem medialnym wydarzenia jest Food Forum 

Więcej informacji //suplementy.eventshaper.pl/

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejne propozycje zmian do Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. W przedstawionym projekcie pojawiły się kary za reklamę sprzeczną z prawem w wysokości do 20 mln. oraz szereg uregulowań związanych m.in. ze zmianą opakowań produktów, które nakładają dodatkowe obowiązki na przedsiębiorców. Przedstawione zapisy mogą mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie branży suplementów diety, zwłaszcza, że dużo zapisów jest nieprecyzyjnych. W związku z tym, podczas Kongresu, w panelu Prawo, omówimy otrzymaną propozycję zapisów i ryzyko jakie one niosą dla producentów i dystrybutorów suplementów diety.

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI