FIT – EXPO Zadbaj o swoją kondycję w Poznaniu

Konferencje, kongresy, szkolenia

Moda na fitness, zgrabną sylwetkę, dobrze zbudowane ciało i zdrową dietę ciągle trwa, więc wszystko na wskazuje, że na targach FIT-EXPO 2017 pojawi się wielu miłośników i miłośniczek aktywnego stylu życia. Wydarzenie będzie dla nich prawdziwą ucztą, bo znajdą tam wszystko, od A do Z, co jest potrzebne do uprawniania ćwiczeń: sprzęt i akcesoria fitness, odzież, suplementy diety, fit-ciastka, aplikacje i wydawnictwa. 

Rok temu na FIT-EXPO firma TANITA medkolsulting zbierała dane i opracowała średnie statystyki zwiedzających. Średnia wartość wskaźnika BMI wyniosła odpowiednio 21 oraz 25 dla kobiet i mężczyzn, a zawartość tkanki tłuszczowej kształtowała się na poziomie 18% dla średniej wieku 30 lat. Świadczy to o dobrej formie uczestników targów.  Już niedługo w maju, na kilku stoiskach bezpłatnie sprawdzimy skład swojego ciała. 

POLECAMY

Strój na fitness to podstawa. Musimy się dobrze czuć w rzeczach, nie mogą krępować ruchów, odprowadzać pot. Producenci  odzieży dbają nie tylko o funkcjonalność, ale zaskakują kolorami oraz  wzorami  legginsów, bluz i t-shirtów. Super, odlotowe outfity na siłownię, czy salę fitness,  najmodniejszych wzorach i kolorach wypatrzymy właśnie na targach. Ponieważ smukła sylwetka zaczyna się na talerzu, ale apetyt na słodycze nie mija, na szczęście na targach znajdziemy zdrowe odpowiedniki łakoci. 

POLE SPORT

W niedzielę szykuje się prawdziwe show! Powietrzne akrobacje na rurze i kole wykonywane przy muzyce przyciągną tłumy. To wszystko za sprawą pierwszych w Poznaniu i na FIT-EXPO zawodów POLE SPORT. W 8 kategoriach wystartuje 60 zawodniczek (w tym 3 mężczyzn). Poziom wydarzenia będzie wysoki, ponieważ zwycięzcy będą reprezentować Polskę na European Championship of Air Power Athletics 2017 oraz World Championship Air Power Athletics. Atmosferę na scenie skutecznie rozgrzeją dwie prowadzące: Kasia Bigos – zawodnika pole dance, trenerka fitness, dziennikarka i m.in. mistrzyni Europy w Pole Sport oraz Anne-Marie Kot – wielokrotna mistrzyni Świata Pole Sport oraz uczestniczka programów telewizyjnych takich jak Mam Talent, Supertalent, Ninja Warrior. Patronat nad zawodami objęła WAAPA, jedna z największych federacji, zrzeszająca kraje na 4 kontynentach. 

Aktywnie365

Pobyt na targach nie tylko skończy się na oglądaniu, ale również będziemy mogli aktywnie przyłączyć się do wydarzenia. Wybór miejsc do ćwiczeń będzie ogromny. Przykładowo przez trzy dni potrenujemy na Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA powered by tiguar. Na Konwencji odkryjemy różny świat fitnessu, bo fitness to wiele nurtów, podejść do kształtowania sylwetki, budowania wytrzymałości, siły, czy elastyczności. W programie jest popularny TRX, piloxing, trampoliny, kamagon. Warto zwrócić uwagę, że od lat pojawiają się coraz to nowe elementy BODY & MIND. Dlatego oprócz zajęć typowo aerobikowych, pojawia się pilates, joga, treningi powięzi, czy rolowanie. W tym roku po raz pierwszy szkoły fitness zaproponują zajęcia oparte na systemie yin-yang, dedykowane dla seniorów z bólami pleców w przebiegu osteoporozy, czy treningi oparte na medycynie chińskiej. Po raz kolejny odbędą się zajęcia PLANET DRUMS ALIVE® dla osób na wózkach inwalidzkich. Będą również elementy programu skupiające się na odpowiedniej rehabilitacji lub też wcześniejszym zapobieganiu kontuzji. Nie zabraknie wykładów, bo zainteresowanie wiedzą z zakresu diety w sporcie i rehabilitacji jest coraz większe. Wszyscy uczestnicy Konwencji zapoznają się również z ofertą targów fitness FIT-EXPO, które w tym samym czasie przez trzy odbywać się będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Trampoliny biją rekordy popularności, dlatego jeśli je pokochaliśmy, w sobotę, 13 maja na FIT-EXPO poskaczemy wraz z innymi podczas Akademii PowerJump! Do przejścia (przeskoczenia) będą aż trzy poziomy trudności: PowerJump basic, PowerJump soft oraz PowerJump strong. Taki trening grupowy poprawi nastrój i doda jeszcze więcej energii (Uwaga: jest to wydarzenie dodatkowo płatne).

Pokazowe treningi, modne ciuchy

FIT-EXPO będzie miejsce, na którym odkryjemy nowe doznania w fitnessie. Dołączając do pokazowych treningów przygotowanych przez wystawców wypróbujemy nowych treningów, na najnowocześniejszym sprzęcie.

FIT-EXPO dla prawdziwych zawodowców

Według najnowszego raportu „European Health & Fitness Market Report 2017” opracowanego przez Deloitte Niemcy oraz EuropeActive w Polsce mamy 2560 klubów w Polsce. Cały czas pojawiają się nowe miejsca do ćwiczeń, ale też zamykają inne. Pod koniec 2015 r. było ich 2520.

Nie bez powodu FIT-EXPO jest również miejscem, gdzie wszyscy liderzy branży fitness obecni w Polsce zaprezentują najnowsze rozwiązania dla tego segmentu rynku profesjonalistom: menedżerom,  właścicielom klubów fitness, siłowni, stref fitness w hotelach czy ośrodkach SPA. Prezentowane na targach FIT-EXPO nowości sprzętowe niedługo pojawią się w klubach fitness. Dla tej grupy odbiorców przygotowano Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje, bo przed właścicielami obiektów stoi duże wyzwanie związane np. z utrzymaniem klientów, zapełnieniem klientami w klubach fitness w najmniej popularnych godzinach, czy zwiększeniem rentowności. Wydarzenie merytoryczne oprócz wymiany doświadczeń, ma wskazać kierunki, w których powinni podążać menedżerowie w tej branży. Targi ułatwiają nawiązywanie kontaktów i w tym roku powstało narzędzie – Biznes Planner, dzięki któremu szybko i w prosty sposób  profesjonaliści umówią się na spotkanie z wystawcami.

Więcej informacji o targach znajdziemy na stronie www.fitness.mtp.pl

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI