Dla zdrowia i smaku – Szpinak młody marki Eisberg

Na czasie

Już starożytni Persowie wiedzieli o zdrowotnych właściwościach szpinaku. Te niepozorne, drobne listki kryją w sobie pokłady minerałów i witamin. Obniżą ciśnienie, zapobiegną tworzeniu się komórek nowotworowych, a przede wszystkim nadadzą charakterystyczny smak potrawom. Jakie jeszcze zalety płyną ze spożywania szpinaku?

Szpinak uznawany jest za jedno ze zdrowszych warzyw - wykazuje właściwości antynowotworowe dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów, czyli beta-karotenu oraz witaminy C. Magnez występujący w szpinaku kojąco wpływa na system nerwowy, natomiast żelazo wspomaga leczenie anemii. Jest polecany także w diecie osób z nadciśnieniem ze względu na zawartość potasu, regulującego pracę serca.

Szpinak jest chyba najwdzięczniejszym warzywem pod względem przyrządzania. Szpinak młody marki Eisberg można jeść na surowo w sałatkach, dusić na farsz do pierogów czy naleśników, zapiekać z makaronem albo ziemniakami. Smażony na maśle z czosnkiem i przyprawami stanowi świetny dodatek do głównego dania. Ze względu na uniwersalny smak, można przyrządzać go również na słodko w formie ciasta szpinakowego, lodów czy zielonych koktajli z dodatkiem owoców. W bardziej awangardowych eksperymentach kulinarnych może posłużyć również jako naturalny barwnik, dodając np. ciastu na pierogi czy naleśniki jasnozielonego koloru, bez wpływu na jego smak.  

POLECAMY

Szpinak młody marki Eisberg

Gramatura: 200g

Sugerowana cena: ok. 7 zł

___________________________________________________________________________________

Grupa Eisberg z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii to jeden z liderów w Europie i numer jeden w Szwajcarii i Europie Wschodniej
w zakresie produkcji świeżych sałatek typu convenience, warzyw i owoców. Firma posiada cztery zakłady produkcyjne w Szwajcarii, po jednym w Polsce, Austrii, Rumunii i na Węgrzech. Zakład zlokalizowany w Legnicy zaopatruje partnerów handlowych w kraju, ale także w Niemczech, Czechach i na Słowacji. Klientami Eisberg Polska są największe sieci handlowe oraz gastronomiczne.

www.eisberg.pl/

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI