„Brzuchomówcy”, czyli kulinarno-kulturalne rozmowy Piotra Więcławskiego

Na czasie

Rozsmakuj się w opowieściach o przyjaźni, sztuce i jedzeniu

Kuchnia to serce domu. Zaproszenie do niej to dowód zaufania i sympatii; odsłonięcie przed odwiedzającym miejsca, które może nie zawsze lśni czystością, ale w którym toczy się życie; miejsca, gdzie niczym w tyglu szamana powstaje to, co jada gospodarz i jego najbliżsi. Przecież jesteśmy tym, co jemy…
Kuchnia to więcej niż paliwo dla ciała. Kuchnia to sztuka. Dlatego Piotr Więcławski – raper, wokalista, autor tekstów, DJ i producent muzyczny, a także reżyser i dziennikarz radiowy – przeprowadza serię wywiadów ze swoimi przyjaciółmi, a zarazem kolegami i koleżankami po fachu.
Znani, popularni artyści z dużą swobodą opowiadają o swych domach i rodzinach, rozpamiętują smaki dzieciństwa, popisowe dania swoich mam i babć, wspominają ulubione budki z zapiekankami. Dowiadujemy się, jak wcześnie rodziły się w nich skłonności artystyczne oraz czym to się przejawiało. Mówią także, jak żyją teraz: czym się kierują w swoich wyborach, w jakich lokalach lubią bywać, jak wyglądają ich trasy koncertowe. Z każdej z tych rozmów wyłania się żywy człowiek – autentyczny, z określonymi upodobaniami, filozofią życiową i prywatnością, której rąbek zachęcająco się dla nas uchyla. Przekonamy się, że są to ludzie spójni ze swoimi wcieleniami scenicznymi, w żadnym razie nie obojętni na los przyrody, człowieka i Ziemi, bez wyjątku świadomi ekologicznie.

POLECAMY

Rozmówcy Piotra:
* Olga Frycz * Orina Krajewska * Natalia Przybysz * Aleksander Baron * Piotr Kędzierski * Michał Komar * Marcin Kosiorek - Kosi * Tomasz Organek * Wojciech Mazolewski * Paweł Sołtys - PabloPavo * Piotr Szmidt - Ten Typ Mes *

Ze wstępu:
Całe swoje artystyczne życie udzielam wywiadów jako raper Vienio.
Ludzie pytają mnie, w którym studio realizowałam płytę, kto mi robił bity, co było inspiracją do napisania tekstów, kto zaprojektował okładkę i tak dalej.
To oczywiste, interesuję ich przede wszystkim ja jako artysta. Wydałem płytę, więc przychodzą i pytają. Nie, żebym narzekał, doceniam to, ale nikt w tym wszystkim nie widzi do końca Piotrka, człowieka z krwi i kości. Oczywiście, zdarza się, że dziennikarze, w zależności od stopnia zaangażowania w sprawy społeczne ważne czy światopoglądowe, przemycają kilka pytań, żeby dostać się do człowieka, ale to raczej rzadkość.
W całym swoim życiu udzieliłem może czterech lub pięciu wywiadów, podczas których poczułem, że ktoś gada z Piotrkiem, człowiekiem, który ma swój background w postaci wspomnień, uczuć, wrażliwości, ciekawych spostrzeżeń, poglądów czy fobii i traum. Wywiady te przeprowadziły ze mną głownie kobiety, wspaniałe dziennikarki, które miały gdzieś Vienia, chciały gadać z Piotrem i chwała im za to. Oczywiście, nie chodzi tu o psychoanalizę lub, co gorsza, pranie brudów, ale o rozszerzenie, postaci przepytywanej, odkrycie innych, nieznanych bliżej obszarów na mapie człowieka. No cóż, może dziś ważniejsze są materialna kreacja i zawodowa aktywność niż to, co kryje się wewnątrz człowieka.
W buncie przeciwko powyższej postawie zabrałem się do tej publikacji, żeby ukazać Wam i uzupełnić wizerunek moich świetnych przyjaciół o dodatkowe, jak ja t nazywam, obrazy, wewnętrzne klipu czy making-offy z ich życia, które tak chętnie oglądamy. Korzystając sympatii, którą obdarzamy się wzajemnie, wkroczyłem w niezwykłe, zaczarowane światy moich rozmówców.
Podróże, które przebyłem, to kilkanaście, oddziałujących na wyobraźnię, smacznych wywiadów, wzbogaconych o oryginalne domowe przepisy.
ZAPRASZAM WAS DO ŚWIATA BRZUCHOMÓWCÓW.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI