Bio Green Future – z nami będzie Super!

Rodzinny Ekologiczny Weekend w Krakowie

Na czasie

„Ekologia jest astronomią życia” jak mówi Claude Levi-Strauss, francuski antropolog. Ekologiczny styl życia czyli taki, w którym troszczymy się o środowisko naturalne, o zdrowie własne oraz o zrównoważony rozwój. Wkroczyliśmy w epoką gdzie eco to już nie tylko moda, a konieczność i nasza przyszłość. Jak osiągnąć harmonię w życiu dbając też o planetę? Czym jest żywność ekologiczna certyfikowana? Jakie kosmetyki i środki czystości są zdrowe dla nas i naszej planety? Jak zaprojektować zdrowy dom czy mieszkanie? Czy fotowoltaika nadal się opłaca? Jak nie dać się oszukać reklamie, jak nie dać się nabić w butelkę czyli co to jest greenwashing? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas największego Święta Ekologii dla rodzin w Krakowie. Już za miesiąc,  20-22 maja odbędą się Targi Ekologicznego i Zrównoważonego Stylu Życia Bio Green Future w EXPO Kraków.

Bio Green Future to miejsce idealne dla całej rodziny, zaawansowanych pasjonatów i miłośników zdrowego stylu życia, jak i dla osób, które dopiero wkraczają w ekologiczny styl życia lub po prostu pragną poszerzyć swoją wiedzę i poszukiwaczy nowinek ekologicznych. To pierwsze w Polsce wydarzenie gdzie ekologia zostanie pokazana w  każdej dziedzinie naszego życia, bez wyjątku. Z jednej strony będzie to okazja do zrobienia zakupów u wystawców, gdzie produkty będą wyłącznie w ekologicznej, najwyższej jakości, a wśród nich: smakołyki, świeże warzywa i owoce wprost od rolników, mięso, wędliny, sery, pieczywo, makarony, zioła i przetwory, dżemy, czekolady, kawa, herbata. W strefie ekolifie kupicie kosmetyki ekologiczne dla ciała i domu, produkty codziennego użytku. Nie lada gratką będzie również strefa elektro mobilności, a w niej dwie marki samochodów, które stawiają w swojej strategii mocno na ekologię i  zrównoważony rozwój – Wadowscy Autoryzowany Dealer Kia i Volvo oraz Elektroride z pokaźną ofertą elektrycznych miejskich pojazdów trzy i cztero-kołowych. Na wyjątkowość zakupów niewątpliwy wpływ będzie miała możliwość spotkania się z producentami, osobami które z pasją i miłością wytwarzają zdrowe produkty.

POLECAMY

Jednak Bio Green Future to nie tylko zakupy, ale to również bogaty i bardzo urozmaicony program wydarzeń towarzyszących. Wspólnie z naszymi partnerami Polską Izbą Żywności Ekologicznej, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Carbon FootPrint Foundation, przygotowaliśmy Wielką Lekcję Ekologii (piątek 20.05) dla dzieci ze szkół podstawowych na temat ekologicznego rolnictwa,  ekologicznej energii i świadomej gospodarki odpadami. W sobotę (21.02) organizatorzy zapraszają na ogromną dawkę ogólnej wiedzy o ekologicznym stylu życia, zrównoważonej turystyce, zdrowym i ekologicznym domu. Tego dnia również porozmawiamy o kuchni Zero Waste, czy przybliżymy definicje kosmetyków ekologicznych, środków czystości przyjaznych domowi i ich mieszkańcom. Natomiast niedziela (22.05) obfitować będzie w porady na temat zdrowia, które opowiedzą specjaliści podczas  Forum dla zdrowia. Tematy jakie zostaną poruszone to m.in.: jaki wpływ na nasze zdrowie ma dieta, dlaczego to takie ważne co jest na naszym talerzu, jak dbać o swoją odporność i co najważniejsze dlaczego powinniśmy szukać zielonego liścia na opakowaniach produktów. Wśród prelegentów i gości spotkacie: dr. Agata Plech, specjalista chorób oczu, dr. Renata Kaźmierczak, Urszula Sołtysiak Rzecznik prasowy Polskiej Izby Żywności Ekologicznej, Michał Toczyłowski specjalista z Narine Academy. Nasze zaproszenie przyjęła również Daria Rodowska znana pod pseudonimem Ekocentryczka oraz Kuba Korczak kucharz, miłośnik zdrowej kuchni w stylu zerowaste. Przez wszystkie dni targów będzie można testować pojazdy elektryczne oraz samochody hybrydowe i elektryczne marek Volvo i Kia. Dodatkowo Partnerzy wydarzenia przygotowali mnóstwo atrakcji na ich stoiskach, spotkania z ekspertami, influencerami.

Dlatego nie ma co się długo zastanawiać, tylko rezerwować weekend na Święto Ekologii z Bio Green Future.

Organizatorzy zachęcają do zakupu biletu online, który upoważniać będzie do odbioru kuponu na zakupy u wystawców. Warto skorzystać z takiej okazji – kolejne takie wydarzenie najwcześniej za rok.

Godziny zwiedzania

20.05.2022 (piątek) 10:00 – 19:00

21.05.2022 (sobota) 10:00 – 19:00

22.05.2022 (niedziela) 10:00 – 18:00

Bilety:

Bilet indywidualny 30 zł

Bilet rodzinny 1+1 (1 dorosły + 1 dziecko 15-18 lat) – 40 zł

Bilet rodzinny 2+1 (2 dorosłych + 1 dziecko 15-18 lat) – 50 zł

Bilet rodzinny 2+2 (2 dorosłych + 2 dzieci 15-18 lat) – 60 zł

Dzieci do 14 lat wstęp bezpłatny

W ramach biletu kupn 10 zł do wydania na stoiskach wystawców

Zachęcamy do zakupu biletów w systemie on-line.

https://biogreenfuture.exposupport.pl/shop

Patronat honorowy: Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Patronaty wydarzenia: Polska Izba Żywności Ekologicznej, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Patronaty branżowe: Stowarzyszanie Demeter-Polska, Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych EKOŁAN, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Fundacja nieZWYKLI Bohaterowie, Carbon Footprint Foundation, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Patroni medialni wydarzenia: Radio ESKA, biokurier.pl, Gotuj w Stylu Eko, Biznes i Ekologia, Gram w Zielone, Włącz Oszczędzanie,  Ekobiznes, Dobra Żywność, Natura & Zdrowie, Ekobiznes, Świat Oze, Portal joga-joga, Bioamore, Food Forum

Facebook https://www.facebook.com/biogreenfuture

Wydarzenie https://www.facebook.com/events/3033661150247520

Instagram https://www.instagram.com/biogreenfuture

www.biogreenfuture.pl

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI