Aktywność fizyczna jest antyoksydantem!

„8 TYGODNI DO ZDROWIA”

Na czasie

„8 TYGODNI DO ZDROWIA” jest przykładem zwiększania aktywności fizycznej w sposób holistyczny, łącząc ją z żywieniem, zdrowiem, fizjoprofilaktyką i dobrostanem psychofizycznym. Program jest szczególnie cenną propozycją w obecnych warunkach pandemii COVID-19, ponieważ może być bezpiecznie realizowany w warunkach zdalnego nadzoru uczestników - dr hab. Natalia Morgulec-Adamowicz - Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego Wydział Rehabilitacji Katedra Nauczania Ruchu - IInternational Federation of Adapted Physical Activity Fellow.

Dlaczego warto ćwiczyć w ramach programu profilaktyczno - treningowego NFZ?

Program zawiera wszystkie niezbędne metodyczne elementy profesjonalnie opracowanych programów aktywności fizycznej, czyli:

POLECAMY

- kwalifikację do podjęcia aktywności fizycznej, zaplanowaną z użyciem kwestionariusza Physical Activity Readiness Questionnaire (PAR-Q),

- ocenę wydolności fizycznej przed i po 8-tygoniowym programie, przeprowadzaną za pomocą testu Coopera,

- szczegółowy opis obciążenia stopniowo zwiększającego się w każdym tygodniu wg zasady FITT - częstotliwość, intensywność, czas trwania i typ aktywności,

- nadzór lekarza, fizjoterapeuty, trenera, psychologa i dietetyka,

- formy aktywności fizycznej powszechnie dostępne (marsz, jazda na rowerze, ćwiczenia).

Czas na trening o dużej intensywności - Interwałowy HIIT Etap 2 czyli Trening 8  link https://youtu.be/4_J5vgEeOjM

Przed nami ostatni, ósmy już tydzień wspólnej aktywności fizycznej.

Komu udało się przejść wszystkie treningi? Z pewnością jesteście Państwo w tym gronie, a jeśli nie, to nic straconego. Treningi cały czas są dostępne na You Tube Akademii NFZ.

Plan treningowy w ósmym tygodniu!

• 1x Trening 8 Interwałowy HIIT. Etap 2 – 35 min

• 1x Trening 5 „Wzmacniamy siłę mięśni” – 35 min

• 1x Trening 7 „Interwałowy HIIT” Etap 1 – 35 min

• 60 min rower, marsz lub nordic walking

Razem 170 minut aktywności fizycznej tygodniowo!

Dobra kondycja fizyczna wydłuża nam życie i życie naszych komórek… W czasie przemian tlenowych w naszych komórkach tworzą się wolne rodniki. Aktywność fizyczna jest naturalnym antyoksydantem, ponieważ przyczynia się do tworzenia substancji, które walczą z wolnymi rodnikami – wyjaśnia lek. Anna Plucik-Mrożek, ekspert 8 TYGODNI DO ZDROWIA.

Ważne informacje o programie!

✅ Pamiętaj, by dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia zacząć program 8 TYGODNI DO ZDROWIA od „Treningu 1 – czyli adaptacja”.

✅ Wszystkie testy, informacje oraz już opublikowane filmy z ćwiczeniami niezbędne do rozpoczęcia treningów z 8 TYGODNI DO ZDROWIA znajdziesz na stronie - https://linkd.pl/aaef

Trenujący powinni ćwiczyć we własnym tempie, a NFZ nie ponosi ryzyka ewentualnych kontuzji lub urazów powstałych podczas wykonywania treningów.

W przypadku wątpliwości, czy ten program jest dla Ciebie odpowiedzi znajdziesz tutaj - Zaplanuj swoje „8 TYGODNI DO ZDROWIA” - https://linkd.pl/kurp

Zachęcamy Państwa do rozpowszechniania informacji o programie treningowym na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych.

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI